Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az normális, h...

Szerintetek az normális, h kutyasétáltatás közben nekünk ront a szomszéd kutyája?

Figyelt kérdés
Minden délelött kivisszük a kisfiammal a 2 kutyánkat sétálni.a határ mellett lakunk,nem szoktam pórázt vinni.ma a szomszéd kutyája kiugrott a kapun,sharpei,amúgy is vadorzó-egyszer már levette rólam a kabátot-és ránk támadt.hirtelen nem voltam ura a helyzetnek.védtem a gyereket.szerencsére a mi kutyánk torkának ugrott,nem a miénknek.nem lett baj,de hiába jött ki a gazdája,azt se kérdezte meg jól vagyunk-e.tény,h a sajátjaimon nem volt póráz,de jelen esetben szerintem ha lett volna rajtuk se tudtuk volna elkerülni a támadást.a helyemben ti ezt benyelnétek,vagy mit tennétek?
2012. jan. 19. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogi útra terelni nem érdemes, mert is szabályszegőknek minősülnétek a törvény szemében...


Nem tudom, milyen kaliberű a sárcica gazdája, ha félő, hogy bosszút áll, ha mondjuk megkéritek, hogy tartsa kerítésen belül a kutyáját, akkor ne beszéljétek meg ezt vele.


De egy sároska azért nem olyan nagy kutya...


Iszonyú állatbarát vagyok, de én is rúgtam már le a kutyámról támadó kutyát...


Ha nem okoz nagy kényelmetlenséget, egy műanyagflakonba tölts kavicsot, és ha támadna a kutya, csapj vele jó nagy zajt és "védd a tiéidet".

Emeld közben magasra mindkét kezed, hogy nagyobbnak tűnj!

Ettől egy komondor is be szokott sz.rni, nem hogy egy ilyen kis izé.


A lényeg, hogy érezze rajtad az elszántságot, a dühöt, az agressziót és a mindenre kész anyatigris védelmező erejét...


Nem fogja megérni neki tovább vicsorítani...

Ha mégis, használd a lábad.

2012. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kimaradt egy "ti" az első mondatból.:)
2012. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Feljelentés
2012. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted normális?
2012. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát forditott esetben én nem gyöznék bocsánatot kérni.ez a minimum.a gond az,h a kutya gazdája beszámithatatlan.nyugtatókon él,meg ilyenek.már szóltunk neki többször is.persze szépen.azt hiszem az a legjobb,ha bottal járunk sétálni.nem akarom feljelenteni.az tuti,h a kutya nem beszámitható.ha nyáron gyermekek játszanak az utcán,én a saját kutyáimat kizárom a kertbe,nehogy benyuljanak a gyerekek a keritésen,v isten tudja kinyilik a kapu...meg h tudjanak nyugodtan játszani.talán ez a különbség közöttünk.a csörgös flakont vinni fogom,köszi.
2012. jan. 19. 12:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy nem szoktam félni a kutyáktól,de ez vicsorog és támad.pedig az ágyban alszik,bent él a házban.
2012. jan. 19. 13:00
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyáltalán nem normális!!!

Én határozott hangnemben felhívnám a gazdi figyelmét, hogy azonnal tegye szökésbiztossá a kertet, zárja el a kutyát! Ha ezt nem teszi meg 1-2 napon belül, akkor azonnal irány az önkormányzat/jegyző, hogy folyamatosan fennáll a kutyatámadás ténye és további veszélye, haladéktalanul távolítsák el a kutyát a közterületről és indítsanak eljárást a tulajdonos ellen.

2012. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


még eszembe jutott, hogy nekem is volt hasonló kellemetlenségem egy szabadon tartott hatalmas, agresszív labradorkeverék miatt.


én összebarátkoztam vele és ez megoldotta az emberre támadás problémáját (szerencsétlen csak törődés kellett neki), de amikor kamaszodni kezdett a kan KÁJ-om, onnantól bonyolódtak a dolgok.


kértem korábban is a gazdát, hogy tartsa kerítésen belül a kutyát (mert egy dolog, hogy ha engem meglátott már csóvált, de pont az az utca vezet minden családi házhoz a volánmegállótól, ahol nap mint nap uzsonnával rakott hátitáskát cipelnek kisgyerekek...), akkor nem történt semmi.

utána a két kan amikor elkezdett rivalizálni, megmondtam a gazdának, hogy oké, akkor vagy soha ne lássam a kutyát ezentúl szabadon az utcán a gazdája nélkül, vagy a legközelebbi alkalommal elnézését kérem, de kénytelen leszek kihívni a sintért.


(természetesen soha nem hívtam volna ki a sintért, nem akarom halálra ítélni szegény kutyát, csak a gazdára akartam ráijeszteni.)


sikerült.


ez még megérhet egy próbát...


mert azért mégiscsak nonszensz, hogy bottal, csörgő palackkal, meg összeszorult gyomorral sétáljatok az ő hülyesége miatt...

2012. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!