Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért néznek rám furcsán az...

Miért néznek rám furcsán az emberek ha megtudják hogy nem nézek tv-t és nem vagyok fent a facebookon?

Figyelt kérdés
Az emebrek nem is tudják hogy egy két műsorban milyen tudat modósító jelek és üzenetek vannak,ami lényegében fel sem tűnik nekeik.De bármi ami a tv-vel kapcsolatos az emebrek gondolkodásást megváltoztatja.Amióta én nem nézek tv-t azóta sokkal nyugodtabb vagyok és sokkal hasznosabb dolgokkal tőltöm az időt.Miért zavarja ez őket?Nem mindegy nekik?
2012. szept. 7. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Látom azért az internetet használod.)


A te dolgod,a tv nem mumus,tudni kell szelektálni mi az ami hasznos és mi az ami nem.Manapság nem nagy cucc ha valaki nem néz tv-ét hisz az interneten bármihez hozzájuthat.

A facebook sem arra való amire a legtöbben használják,nem tartom károsnak,ha rendeltetés szerűen használja az ember.

2012. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a nevetséges összeesküvés-elméleteid miatt. Én se nézek tévét, egyszerűen azért, mert nem érdekel, nem tud lekötni, de ezt a hülyeséget, hogy tudatmódosítás meg mit tudom én, nem terjesztem, szóval senkit nem zavar, hogy nem nézem.
2012. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Akinek normális a tudata, azokét nem lehet ostoba reklámokkal, meg kritikán aluli, vértől tocsogós filmekkel manipulálni.Akiket meg direkt ez érdekel, azokat inkább hagyjuk...Megértem, ha nem nézel Tv-t, már én se nézem sűrűn, mert elég szar műsorok vannak, meg sok ismétlés.A tudományos csatornákat viszont szeretem.De csak azért annyit fizetni...

A facebook, hát nekem van, de túl sok értelmét nem látom.Olcsó kapcsolattartási lehetőségnek jó, telefon helyett.

2012. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az emberek nagyrésze tv-zik. Van aki hetente pár órát, van aki naponta pár órát. Ha valaki egyáltalán nem tv-zik,nincs fennt a legnépszerűbb közösségi oldalon, arra nem mondhatod azt, hogy átlagos,hisz ma az az átlagos aki ezekkel él. És ezzel nem értékítéletet mondtam, csak megállapítottam, hogy "különc" vagy, állok elébe,hogy megcáfolhatod ezt,de nem tudod.


Amit tv-ről írsz az nagyjából igaz, viszont ha már felismerted a tv,internet trükkjét, akkor ezek már rád nemigazán jelentenek veszélyt, vagyis ha továbbra is csinálnád ezeket tudnád, hogy mi hasznos, mi nem és nem manipulálna téged. Én kb így nézek tv-t és mégsem vagyok troll.


Visszatérve a másik részére, aki nem átlagos,azt jobban kibeszélik,jobban megnézik,megszólják ezt illene már belátni végre, mert ez emberi tulajdonság és kész. Kár minden kis sz.rért felháborodni minden nap, ha te ezt választod, akkor vállald azt is, hogy "zavarni" fogja őket (ami kétlem, hogy zavarás,inkább csak csodálkozás,na mindegy már nincs kedvem ebbe is belemenni)

2012. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Azert neznek rad furcsan, mert manapsag azt hiszik, hogy aki nincs fent facebookon az nem is letezik.Mivel te ez alapjan nem letezel, de ok megis latnak halljak, hogy beszelsz nem ertik mi tortenik.
2012. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem szívesen nézek tévét,de csak azért,mert ami igazán érdekel,azt a neten meg tudom nézni. Nagyon ritkán tévézek. Manapság az ember a facebook és a számítógép elé van kötözve kb...én igyekszem kevesebb időt itt tölteni,szerintem ezzel semmi baj nincs.
2012. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nézek tv-t, nem azért mert tudatmódosító stb, hanem egyszerűen hányingerem van tőle.

Hogy furcsán néznek rám emiatt, az meg abszolút hidegen hagy. Mások vagyunk,ha valaki ezt nem tudja elfogadni, akkor "nyazsgem".

2012. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1%

"Szerintem a nevetséges összeesküvés-elméleteid miatt."


Szerintem is. Vagy mert úgy érzik, hogy ettől felsőbbrendűnek érzed magad.

Én, aki nincs fent facebookon, azt gondolom, hogy van valamilyen takargatnivalója, és ezért nem engedi, hogy utánanézzek, vagy lássák a dolgait.

meg furcsa, hogy nem tudok vele kapcsolatba lépni, csak ha találkozunk véletlenül. Mintha nem akarna barátkozni.

2012. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
64%

Nagyon tetszik 5-ös válasza! :)

Én egyetértek veled, mármint ami az összeesküvést illeti.

Mi sem nézünk tv-t sőt, nincs is, már vagy 6 éve.

Facebook-on fent vagyok, tudok kifogás, de sokaknak nincs meg másképp az elérhetősége, illetve nem is használják (e-mailt), hívogatni meg nem fogok mindenkit, mert annyi pénzem nincs.

Rám is furcsán néztek, sőt nemegyszer voltam emiatt kirekesztve, mert a kolléganőim minden nap az esti műsorról beszéltek. Mi volt a megasztárban..stb. és engem is kérdeztek hogy tetszett ez vagy az a műsor. Ezerszer elmondtam hogy sehogy, mert nincs tv-m, nem hitték vagy nem is tudom mit gondoltak. A lényeg hogy megunták és nem szóltak hozzám. :( Olyanokról hogy hogy van a gyerek/férj akármi soha nem tudtam velük beszélni, lerendeztek azzal hogy "jól". Nem vájkálni akartam én az életükbe, csak úgy érdeklődtem, nade mind1.

Szóval ne törődj senkivel, nézzenek csak furcsán. Amúgy én is azt javaslom hogy ne nagyon hangoztasd ezeket az összeesküvés elméleteket, mert hülyének fognak elkönyvelni. Aki nem akar az orránál tovább látni, azt kár kényszeríteni.

2012. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Antimod ***** válasza:
100%

"Amióta én nem nézek tv-t azóta sokkal nyugodtabb vagyok és sokkal hasznosabb dolgokkal tőltöm az időt."


Dettó. Az internet pedig megbízhatóbb forrás, mert több szemszögből tudsz tájékozódni.


Az általatok "összeesküvés-elméletnek" nevezett gondolat annyiban igaz szerintem, hogy a televíziós műsorszolgáltatók már eleve szűrik, cenzúrázzák az általuk közvetített tartalmat, illetve egy bizonyos favorizált korosztályt céloznak vele egyes műsorsávokban.

Vannak rejtett reklámok a filmekben, de azért tudatmódosítást nem magyaráznék bele.


Szerintem egyébként egyre kevésbé furcsa ez, ahogy idősödik a "neten felnőtt" generáció, annál kevésbé lesz igény a hagyományos tv-re. Arra lesz igény, hogy te választhasd meg, mikor és mit nézel.

2012. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!