Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb roma neveletlen?

Figyelt kérdés
Mármint, mindenki lenézi őket. Gondolom, a viselkedésük miatt. Akkor ők miért nem akarnak "jól" viselkedni? Meg a legtöbb rossz tanuló, rossz ember, esetleg szegény. Én nem utálom őket, nekem van is több roma barátom, de ők se kultúráltak.

2012. szept. 7. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert őket ilyennek nevelték, ezt a példát látták otthon, számukra az a normális, amiben felnőttek. Nekik mi vagyunk a furák, hogy pl. miért megyünk el a szeméttel a kukáig, amikor simán le lehet dobni a földre, miért megyünk oda a másik emberhez, ha mondani akarunk valamit, amikor lehet ordibálni is, miért dolgozunk meg a megélhetésért, amikor lehet lopni, csalni... Ők azt látják, hogy így könnyebb az élet, és nem értik, a sok hülye ember miért a nehezebb utat választja.

De persze ez nem csak romákra vonatkozik, van sok nem roma származású ember is, aki nem érti ezeket a dolgokat, mert nem tanították meg a szülei.

Ismerősöm amúgy gyermekotthonban dolgozik, és mesélt egy roma kislányról, amikor hozzájuk került, kb. 9-10 éves volt, és nem bírta felfogni, hogy miért baj az, ha a boltban elvesz valamit és nem fizeti ki. Egyszerűen hiába magyarázták neki többször is, nem értette, mert őt teljesen máshogy nevelték.

2012. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
uhh! köszönöm!!
2012. szept. 7. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Genetika. Mutass egy országot, ahol sikerült felzárkóztatni őket, vagy ahol hasznos tagjai a társadalomnak. Nem tudsz? Na látod.

És itt nem kell ezzel a neveltetés maszlaggal jönni, ők egyszerűen ilyenek, más kultúra, képtelen beilleszkedni a mi társadalmunkba.

2012. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem véletlenül nincs országuk. Képtelenek fenntartani magukat, csak úgy tudják, ha másokon élősködnek. Persze vannak kivételek, de én most az általános helyzetet vázoltam.
2012. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!