Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tudnátok erre az egészre...

Mit tudnátok erre az egészre mondani? Valami tanácsot adtok?

Figyelt kérdés

Vágjunk bele!

Szóval. 2.Éve járok egy suliban, tavaly olyan fél év után észrevettem,hogy az egyik lány 'titkon' folyton be-be szól (persze nem a szemembe, csak a hátam mögött, aljas, gonosz módon.) Aztán a 'beidomított barátocskájával' elbeszéltem rendes, kulturált módon, hogy mire való ez? bántottam én őket? (nem) vagy mivel érdemeltem ki? Így hát ő magába is nézett. Na és annál az elvnél maradtam,hogy nem, nem érdekel nem süllyedek le ő szintjére, nem adom meg neki az örömöt. Tehát, mintha mi se történne reagálni se reagálok rá. (Hittem én, hogy majd ugye megunja,) de NEM!

Mondjuk azt,hogy nem tartozom vékony kategóriába( sokat szenvedtem már a súlyommal kapcsolatban, lefogytam majd vissza, és most úgy jól érzem magam a bőrömben olyan közepesen 'telt' mondjuk kövéren:))

Gondoltam persze arra,hogy 'jjja, kövérvagyokmindnekiutál' Hát nem így van. vicces, és jó fej vagyok mindenkivel. Hála az égnek,megáldott az Isten divat érzékkel is! (akivel nem, annak meg van az oka. ok nélkül nem utálok meg senkit) De ezzel a lánnyal kb még beszélni se beszéltem semmikor sem, és mondjuk most haragudni haragudhatnék rá,mert egy gQci, meg már indokot is adott rá,de én nem értem,ő miért pofázik folyton az én dolgaimba stb.

Nem akarok konfliktusba kerülni hisz még 3 évig osztálytársak leszünk, de maga lány annyira beképzelt,öntelt,lenéző rQngyQ, hogy csak na!

(Bennem nem értem mit néz le, hisz külömbül nézek ki mint a kíniaiban vett szQr ruhái :)

Mi lehet az indoka? Hogyan kezelj ezt az egészet? Annyira felbosszant,hogy konkrétan 1 emberre mellettem ül, és folyton néz, beszél rólam stb..:D egyben szánalmas és para dolog..:D (Próbáltam minden tényt felállítani,) kérek titeket írjatok akármit, ami átment az agyatokon a szöveg olvasásakor,akármit! Köszönöm, T

(Mellesleg: 16/L



2012. szept. 7. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle megközelítés van.

1. Energiarablás. Egyesek kevesebb szeretetet, figyelmet kapnak, mint Te. És akitől lehet ezeket rabolni, attól rabolják.

2. Irígység. A fentin kívül is lehetsz valamiben több, gazdagabb, mint ő, Te észre sem veszed, mert mivel megvan az a (érzelmi) gazdagság Neked, nincs szükséged arra, hogy másokat vizslass, méricskélj, lenézz. És amiért irígy, mert több vagy valamiben, neki meg nincs ereje, ötlete felmenni a Te szintedre, egy megoldása van: próbál lehúzni az ő szintjére, elvenni, tőled. Valószínűleg a szülei így bánnak vele, ezt a megoldást tanulta otthon.

3. Sok könyvet tudok ajánlani, melyek a fentieket leírják.

2012. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezekre őszintén bevallom, nem is gondoltam! Esetleg valami ötleted van arra,hogy megoldjam ezt a problémát?

Mellesleg Köszönöm a Válaszod!

2012. szept. 7. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz egy iskolában mit tenni, kötelezően velük vagy összezárva. A lelki egészséged megóvásához az lenne a megfelelő lépés, hogy az ember elhagyja az ilyen közeget (nehezebb ez, ha az ember családtagjai bántalmazzák így, mert ott nagyon erős a kötődés, a függőségi viszony még felnőttnél is, nemhogy gyereknél). Kénytelen vagy erősíteni Magadat, hogy ezt a helyzetet, bántalmazást tudd Magadnak értelmezni és feldolgozni. Ehhez könyveket tudsz olvasni, vagy keresni olyan embereket, akik már tapasztaltak hasonlókat, és tudnak segíteni tanácsokkal, hogy ők hogyan dolgozzák fel ezt nap mint nap. Esetleg pszichológus is létezhet olyan, hogy ebben nagyon jó támaszod lehet.

Az is megoldás lehet, hogy felismerve a probléma végső okát (pl. megnézed, ővelük ki hogy bánik és megbizonyosodsz róla, hogy valóban bántják őket, és ezért ilyenek), megpróbálsz figyelmet, szeretetet adni nekik annak ellenére, hogy ők Téged csak bántanak. Talán nem olyan mély a veszteségük, hogy ez ne szüntethesse meg az ellenszenvüket Irántad. Csak ha nem jön be, akkor ebben nagyon elfáradhatsz. Ezért lenne jó, ha nem tökegyedül vinnéd véghez ezt a projektet, hanem lenne, aki ebben Melletted áll.:) Ez olyan jézusi feladat. Őt is utálták, pedig őt aztán tényleg nem volt miért.:) ÉS ő meg szétosztotta a szeretetét. De tudod, milyen sokan voltak, akiknek ez édeskevés volt a nagy fájdalmukhoz képest, ami miatt gonoszok voltak.

2012. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Akit a háta mögött kibeszélnek, azt tudat alatt érdekes személyiségnek találják. Gondolom én
2012. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik topicon linkelték be, ez is arról szól, ha végignézed...:)

http://www.youtube.com/watch?v=AArr8gObS3A

2012. szept. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!