Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiköltöznénk külföldre. De...

Kiköltöznénk külföldre. De hogyan?

Figyelt kérdés

Párom jövőre költözik ki külföldre, vagy Németországba, vagy Angliába. Én Két év múlva mennék utána, kint pedig összeköltöznénk, albérletbe. Szerintetek mennyi az az összeg, amivel nyugodt szívvel kimehetek? Elhelyezkednék kint, de persze amíg nem találok állást, addig valamiből meg kellene élnem/élnünk. A másik kérdésem az lenne, hogy valóban indítanak Németországban ingyenes német nyelvtanfolyamokat? Ismerősöktől hallottam ezt.

Külföldön kb. mennyibe kerül egy olcsóbb albérlet? Nincs szükségünk nagy albira, egy pici is bőven elég nekünk. Köszi a válaszokat!



2012. szept. 9. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy német barátom, tőle hallottam ezt azt. Ulmban él. Azt monsta náluk olyan nagy átlagban 350 euró körül van egy albi, lehet találni olcsóbbat is, persze határ a csillagos ég, de ennyi pénzért, már elég jókat lehet találni. Persze relatív, hogy mi a jó! :) Angliáról nem tudok nyilatkozni.

A tanfolyamról én is hallottam, vagy is ő mesélt nekem. Intenzív kurzus, azok vehetik igénybe, akik rendelkeznek kinti lakcímmel. Hogy mi ennek a menete azt sajnos nem tudom.

Egyébként a javaslatom, hogyha a párod kiment, akkor kezdjen el nézelődni neked meló ügyben, hogy még is miket lehet ott találni és mennyit fizetnek, így nagyjából képben lesztek miből kell majd megélni. Mielőtt utazol, pedig konkrét ajánlatokat gyűjtsön be a párod, hogy már csak interjúzni kelljen menned. Ami probléma, hogy nyelvtudás nélkül a németek nem nagyon szeretnek senkit alkalmazni. (ezt is ez a barátom mondta) A legótvarabb melóhoz is elvárnak legalább német gagyogást.


Viszont, ami tökre nem tartozik a kérdésedhez, de rögtön ez ugrott be és nem tudom megállni... Két év nagyon nagyon sok. Nem tudjátok leszűkíteni 1-re? Az is kemény, de azért még is könnyebb lenne. Elmenne a szervezkedéssel, előkészületekkel egész gyorsan!

2012. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fél évre elegendő pénz kell, ha kimész. Biztos vannak, akik kevesebbel mennek, szerintem az meggondolatlanság. Persze, ha a párod már kint van, akkor nem kell ennyi, mivel egy év alatt azért megteremti azt a környezetet, amivel várni tud.

Angliában mondjuk egy stúdió lakás olyan 6-700font havonta.

2012. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Sajnos az a 2 év azért van, mert idén érettségizünk mindketten, utána ő egyetemre megy, nekem pedig muszáj legalább egy OKJ-s szakmát tanulnom, és annak az időtartamától függ, mikor tudok utánamenni. Szívem szerint vele együtt mennék ki, de addig nem gyűlik össze a pénz, és az OKJ-s miatt is maradnom kell. De egyébként, az is benne van a pakliban, hogy itthon marad, mert nem szeretnénk egy évig külön lenni egymástól, a külföld is azért van a terveink közt, mivel itthon borzasztó nehéz munkát találni, és akkor még a megélhetésről nem is beszéltünk..

És mi is szeretnénk majd egyszer házasságot, gyereket vállalni, és nem mindegy, milyen körülmények között tesszük ezt meg. De majd meglátjuk, a kérdést is azért tettem fel, hogyha úgy dönt a párom, mégis külföldre megy, akkor legalább képben legyek, mire számítsak :)

2012. szept. 9. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Németországba úgy is ki tudtok menni, hogy itthonról telefonáltok, akkor kérdezgetnek és ha azt mondják, hogy 2-3 nap múlva kint kell lennetek akkor indulás van. Persze német munkáltatónál kell jelentkezni. 500.000 forint bőven elég. Első hónapban meghúzzátok magatokat a szállón, amit a munkahely biztosít. Aztán kerestek addig olyan albérletet ahol nem kérnek kauciót. És már második hónapra albérletben is vagytok.
2012. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!