Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem szemétség az...

Csak szerintem szemétség az hogy dolgozok valakinek aki egy rakás pénzt keres rajtam úgy hogy ő csak elvállalja a munkát de a kezét se kell bepiszkolnia hogy pénze legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos muszáj mert egyenlőre ez van.


Dolgozok valakinek akinek megcsinálok mondjuk 10.000ft értékű munkát de csak 4.500-at kapok én úgy hogy még be se vagyok jelentve tehát semmi más költsége nincs csak a nyereségből kifizet nekem valamennyit.

Semmi tőke nem kell neki hozzá.

Ez olyan mintha felvenném a pénzt valakitől hogy pl le lesz nyírva nála a fű. Oda adná a pénzt én meg kevesebb mint a feléért megcsináltatnám mással.


Amikor van saját munkám akkor másfél nap alatt megkeresem azt a pénzt amit nála 3-4 nap alatt, de úgy hogy én döntöm el mit hogy csinálok, én osztom be az időmet.


2012. szept. 9. 18:35
 1/3 Crisopher ***** válasza:
Ha ennyire zavar, akkor miért nem veszed fel helyette te a rendeléseket? Neki, mint munkáltatónak is meg kell élnie valamiből, és ha te vállalod a munkát neki, akkor bizony az általad előállított érték teljes egészét nem kapod meg, csak annak töredékét. De ez minden helyen így működik!
2012. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De kockázatot nem vállal.


Egy élelmiszer boltban pl egy rakás tőke van és akkor is fizetik az alkalmazottat ha nincs vásárló 1 órán keresztül és azok dolgoznak minden nap.


Ha azt mondja h holnap nincs munka akkor otthon maradok és fizetett szabadság sincs.

2012. szept. 10. 19:03
 3/3 Crisopher ***** válasza:
De ő meg azért kap pénzt, mert megszerzi és megszervezi a munkát. Csak hát neki úgy lehet pénze, hogyha valamennyit félretesz annak az értéknek az árából, amit te előállítasz. De ha ennyire nem tetszik, miért nem kötsz szerződést vele vagy mész el máshová dolgozni?
2012. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!