Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kényelmesebb így?

Miért kényelmesebb így?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok.

Két éve kezdtem felsőoktatási pályafutásomat, ez a harmadik évem. Most megint első éves vagyok egy másik szakon.

Na a lényeg. A csoporttársaim közül van pár emberke, akik naponta bejárnak, pedig ritka rossz a busz és vonatközlekedés a lakóhelyük és a suli között. Meg egyébként is, ha reggel 8kor kezdődik óránk, nekik már az 5 óra valahányas busszal jönniük kell, hogy beérjenek. Nem ritka, hogy este 8-ig, 7-ig is óráink vannak, ilyenkor ők lelépnek, hogy elérjék az utolsó előtti buszt, vagy legalább azt, ami elviszi őket a falujukhoz közeli városba, ahova értük mennek kocsival... Szóval reggel korán jönnek, este későn érnek haza.. Pihenés, otthoni dolgok, alvás, ezek mind arra a kis időre korlátozódnak.

Előfordul, hogy két óra között 3 óra szünetünk van. A kollégisták, albérletben lakók ilyenkor hazamennek és alszanak, esznek, stb. Ők meg ténferegnek a városban, sehol se tudnak igazából lenni. És hiába vagyunk jóba velük, azért mégsem akarja senki, hogy amikor pl én aludni szeretnék, akkor őt kelljen pesztrálnom, mert szegény nem tud hova menni..

Már jópárszor átgondoltam a helyzetet, számomra ez teljesen érthetetlen, hogy ilyen körülmények mellett valaki miért nem költözik be a kollégiumba vagy bérel lakást, szobát.

A kolik nem drágák (a legdrágább sincs 20.000 Ft, de rendkívül szuperül felszerelt), és elsősként biztosan kaptak volna helyet. Így, hogy mindig buszhoz vannak kötve, kimaradnak a társasági életből. Ebédelni sem jönnek velünk, mert hoztak otthonról szendvicset...

Mikor kérdeztem őket erről, azt mondták, hogy az nem jönne ki túl jól pénzben, hogy itt laknak, mert a koli+enni is kellene valamit minden nap+költő pénz..És akkor már inkább bejárnak. Szerintem a bérlet drágább, de mindegy.

Indok volt még, hogy otthon lehetsz a kis családoddal, stb. 19-20 éves fiatalokról van szó, szerintem pont ideje lenne már egy kicsit elszakadni, kicsit önállósodni. Mondták még, hogy hát otthon főznek rájuk... Ezen mondjuk nagyon kiakadtam... Itt is lehet főzni, úgy lehet a legjobban spórolni például, ha már a pénzről beszélünk, hogy nem jönnének ki.. hogy magunknak főzünk, nagy adagokat és akkor ha nem is egy hétig, de pár napig azt esszük.

Lehet kicsit zavaros lett, remélem azért kiveszitek belőle a lényeget.

Mit gondoltok erről a hozzáállásról, viselkedésről?


2012. szept. 14. 13:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem semmi baj ezzel. Bejárnak ha nekik ez így jó akkor neked miért nem?
2012. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Mert értelmetlen.
2012. szept. 14. 13:57
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Mert a diákbérlet 1500Ft-t míg a koli bérleti díja 20000Ft és még nem evett.
2012. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Számodra értelmetlen,nekik biztos igy a jó.
2012. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is egyetemista vagyok és bejárós. A havi bérletem 2450 Ft, ennél mindenhogyan drágább a kolit kifizetni, nemhogy egy albérletet.

Kényelmesebb lenne az biztos, de akkor sem hiszem, hogy anyagilag jobban megérné.

2012. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem kell vadidegenek után járni a wc-re, nem kell mással osztozni a szobán, mert ott a család, mert drága nekik a koli, mert anyu jobban főz, mint a menzai kaja. Attól, hogy szerinted ez értelmetlen, másnak még lehet fontos.
2012. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

És nem gáz, hogy a 3 órás szünetben lődörögsz a városba, nem tudsz menni sehova vagy kolonc vagy valaki nyakán? Vagy, hogy a 20.30kor végződő óráról le kell lépned 20.00kor, hogy elérd a buszod?

....

2012. szept. 14. 14:02
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Mert így érzik jól magukat.Nem mindenkinek jön be a kolis élet és az,hogy vad idegenekkel kelljen osztozkodni,meg hozzájuk alkalmazkodni.Ráadásul nem valami olcsó mulatság ez sem.Kicsit képzeld magad az ő helyükbe.
2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
84%
Uramisten...ilyen hosszú szöveget képes voltál begépelni egy olyan dologról, amihez tulajdonképpen semmi közöd nincs. Grat!
2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Én sem a menzán eszek. Hanem főzök magamnak.

Belegondoltam magam a helyükbe. Valahogy jobban hangzik, hogy 8kor kezdődik az órám és elég negyed8kor kinyitni a szememet, minthogy, 5.55 perckor már zötyögök a buszon, úgy, hogy előző nap fél10 értem haza és ugyanúgy 5.55kor indultam el.

2012. szept. 14. 14:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!