Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kényelmesebb így?

Miért kényelmesebb így?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok.

Két éve kezdtem felsőoktatási pályafutásomat, ez a harmadik évem. Most megint első éves vagyok egy másik szakon.

Na a lényeg. A csoporttársaim közül van pár emberke, akik naponta bejárnak, pedig ritka rossz a busz és vonatközlekedés a lakóhelyük és a suli között. Meg egyébként is, ha reggel 8kor kezdődik óránk, nekik már az 5 óra valahányas busszal jönniük kell, hogy beérjenek. Nem ritka, hogy este 8-ig, 7-ig is óráink vannak, ilyenkor ők lelépnek, hogy elérjék az utolsó előtti buszt, vagy legalább azt, ami elviszi őket a falujukhoz közeli városba, ahova értük mennek kocsival... Szóval reggel korán jönnek, este későn érnek haza.. Pihenés, otthoni dolgok, alvás, ezek mind arra a kis időre korlátozódnak.

Előfordul, hogy két óra között 3 óra szünetünk van. A kollégisták, albérletben lakók ilyenkor hazamennek és alszanak, esznek, stb. Ők meg ténferegnek a városban, sehol se tudnak igazából lenni. És hiába vagyunk jóba velük, azért mégsem akarja senki, hogy amikor pl én aludni szeretnék, akkor őt kelljen pesztrálnom, mert szegény nem tud hova menni..

Már jópárszor átgondoltam a helyzetet, számomra ez teljesen érthetetlen, hogy ilyen körülmények mellett valaki miért nem költözik be a kollégiumba vagy bérel lakást, szobát.

A kolik nem drágák (a legdrágább sincs 20.000 Ft, de rendkívül szuperül felszerelt), és elsősként biztosan kaptak volna helyet. Így, hogy mindig buszhoz vannak kötve, kimaradnak a társasági életből. Ebédelni sem jönnek velünk, mert hoztak otthonról szendvicset...

Mikor kérdeztem őket erről, azt mondták, hogy az nem jönne ki túl jól pénzben, hogy itt laknak, mert a koli+enni is kellene valamit minden nap+költő pénz..És akkor már inkább bejárnak. Szerintem a bérlet drágább, de mindegy.

Indok volt még, hogy otthon lehetsz a kis családoddal, stb. 19-20 éves fiatalokról van szó, szerintem pont ideje lenne már egy kicsit elszakadni, kicsit önállósodni. Mondták még, hogy hát otthon főznek rájuk... Ezen mondjuk nagyon kiakadtam... Itt is lehet főzni, úgy lehet a legjobban spórolni például, ha már a pénzről beszélünk, hogy nem jönnének ki.. hogy magunknak főzünk, nagy adagokat és akkor ha nem is egy hétig, de pár napig azt esszük.

Lehet kicsit zavaros lett, remélem azért kiveszitek belőle a lényeget.

Mit gondoltok erről a hozzáállásról, viselkedésről?


2012. szept. 14. 13:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
ha mégegyszer leírja valaki, hogy az albérlet drágább mint a busz én sorozatgyilkos leszek.
2012. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
??
2012. szept. 14. 15:57
 23/34 anonim ***** válasza:

Te magadból indulsz ki. Azt képzeled, mindenkinek az jó, ami neked. Összeraktál egy életszemléletet, egy életvitelt, és mert te csináltad, meg vagy győződve, hogy tökéletes. Ezért el sem tudod képzelni, hogy más miért nem a te tökéletes életviteledet követi.

Azért, mert az csak neked tökéletes. Nem tudod elképzelni, hogy másnak más jó. Hogy más a kényszerpályákat, nehézségeket másképp oldja fel, hogy van akinek az rossz, ami neked jó, és fordítva.

Az értékrendek relatívak, itt is leírták páran. Lehet, hogy amit a bejárók tesznek, abban lehet javítani a lehetőségeket, lehet, hogy nem. Ha úgy gondolod, vesd fel nekik az ötleteidet, de ne az elfogadás kényszerével, hanem a másik egyéniségét tisztelő segítőszándékkal.

2012. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek az a baja, hogy üres órákban neki kell foglalkoznia az illetővel/illetőkkel ahelyett, hogy aludhatna. Csak akkor nem értem, ha ennyire nagy szájú, miért nem mondja meg neki/nekik, hogy koppanjanak le? Persze szépen.
2012. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
És különben meg annyira hisztinek tűnik ez az egész..
2012. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem kell senkire vigyáznom a szünetekben. Okom nincs semmiféle hisztire, hisztizzen az, aki majd télen a hidegbe sétálgat 3 óráig a városba, mert nem tud hova bemenni, beülni meg nem ül sehova, mert az pénzköltés.

Érdekes most senki nem hozta fel, hogy a fiatalok miért élnek a szüleik nyakán és miért nem önállósodnak és stb

2012. szept. 14. 17:42
 27/34 anonim ***** válasza:

1. "És hiába vagyunk jóba velük, azért mégsem akarja senki, hogy amikor pl én aludni szeretnék, akkor őt kelljen pesztrálnom, mert szegény nem tud hova menni.. " - ezt te magad írtad, akkor?


2. Egyszerűen nem értelek. Ilyen unalmas az életed, hogy velük foglalkozol egész nap? Milyen hozzászólás volt már az utolsó is? Mi a bajod? De komolyan! Mi a fene bajod van velük?


Megkérdezted mi a véleménye az embereknek erről és kevesen vannak a te véleményeden. Ha nem fogadod el, hogy nem egyezünk a tiéddel minek rakod fel a kérdést? Még egyszer kérdezem, mi a fene bajod van ember?

2012. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Okom nincs semmiféle hisztire, hisztizzen az, aki majd télen a hidegbe sétálgat 3 óráig a városba, mert nem tud hova bemenni, beülni meg nem ül sehova, mert az pénzköltés. "


És ha hisztizni fognak? Nem az ő bajuk? De komolyan, mit érdekel téged ennyire?


Ha meg neked hisztiznek, akkor hajtsd el őket a fenébe. Kik ők neked? SEnkid, akkor meg?

2012. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Ha már 20 évesen ilyen vagy, akkor nagyon idegesítő, házsártos vén banya lesz belőled, hallod-e. :D


Szintén 20 éves egyetemista vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy milyen helyre járhatsz te. Nálunk van könyvtár, ahova be lehet ülni, meg egy aula konnektorokkal, ahova laptopot lehet bedugni. Na, mi itt szoktunk dumálgatni vagy tanulni, ha nincs dolgunk.


Most írjak esszét arról, hogy engem meg az idegesít, mikor van fél óra szünetük, de "jahj, haza kell szaladnom az albiba!!!"? Nem fogok, mert nem érdekel mások élete. Az egyetemen többségében felnőtt emberek tanulnak, akiknél már alap dolognak kellene lennie annak, hogy a maguk dolgával foglalkozzanak.

2012. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Igen úgy írtam, de a többiek nevében is. Mert már beszéltünk róla, hogy egyikünknek sincs kedve vigyázni a többiekre.


Nálunk nincs könyvtár.


A magam dolgával foglalkozom, ne aggódjon senki. Időm sem sok van, hiszen mint írtam dolgozok, főzök, eltartom magam. Viszont mondjuk főzés közben elgondolkodik az ember.

2012. szept. 14. 19:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!