Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kényelmesebb így?

Miért kényelmesebb így?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok.

Két éve kezdtem felsőoktatási pályafutásomat, ez a harmadik évem. Most megint első éves vagyok egy másik szakon.

Na a lényeg. A csoporttársaim közül van pár emberke, akik naponta bejárnak, pedig ritka rossz a busz és vonatközlekedés a lakóhelyük és a suli között. Meg egyébként is, ha reggel 8kor kezdődik óránk, nekik már az 5 óra valahányas busszal jönniük kell, hogy beérjenek. Nem ritka, hogy este 8-ig, 7-ig is óráink vannak, ilyenkor ők lelépnek, hogy elérjék az utolsó előtti buszt, vagy legalább azt, ami elviszi őket a falujukhoz közeli városba, ahova értük mennek kocsival... Szóval reggel korán jönnek, este későn érnek haza.. Pihenés, otthoni dolgok, alvás, ezek mind arra a kis időre korlátozódnak.

Előfordul, hogy két óra között 3 óra szünetünk van. A kollégisták, albérletben lakók ilyenkor hazamennek és alszanak, esznek, stb. Ők meg ténferegnek a városban, sehol se tudnak igazából lenni. És hiába vagyunk jóba velük, azért mégsem akarja senki, hogy amikor pl én aludni szeretnék, akkor őt kelljen pesztrálnom, mert szegény nem tud hova menni..

Már jópárszor átgondoltam a helyzetet, számomra ez teljesen érthetetlen, hogy ilyen körülmények mellett valaki miért nem költözik be a kollégiumba vagy bérel lakást, szobát.

A kolik nem drágák (a legdrágább sincs 20.000 Ft, de rendkívül szuperül felszerelt), és elsősként biztosan kaptak volna helyet. Így, hogy mindig buszhoz vannak kötve, kimaradnak a társasági életből. Ebédelni sem jönnek velünk, mert hoztak otthonról szendvicset...

Mikor kérdeztem őket erről, azt mondták, hogy az nem jönne ki túl jól pénzben, hogy itt laknak, mert a koli+enni is kellene valamit minden nap+költő pénz..És akkor már inkább bejárnak. Szerintem a bérlet drágább, de mindegy.

Indok volt még, hogy otthon lehetsz a kis családoddal, stb. 19-20 éves fiatalokról van szó, szerintem pont ideje lenne már egy kicsit elszakadni, kicsit önállósodni. Mondták még, hogy hát otthon főznek rájuk... Ezen mondjuk nagyon kiakadtam... Itt is lehet főzni, úgy lehet a legjobban spórolni például, ha már a pénzről beszélünk, hogy nem jönnének ki.. hogy magunknak főzünk, nagy adagokat és akkor ha nem is egy hétig, de pár napig azt esszük.

Lehet kicsit zavaros lett, remélem azért kiveszitek belőle a lényeget.

Mit gondoltok erről a hozzáállásról, viselkedésről?


2012. szept. 14. 13:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

De van akinek nincs rá pénze!

Felfogtam én is meg mindenki is, hogy így kényelmes..de a semmiből nem lehet megfizetni a kényelmet..

Hiába mondod azt, hogy nem sokkal drágább..a nem sokkal drágábbra sincs valakinek pénze.

Ha nincs akkor nincs. ennyi.

2012. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Szerencsére a diákmunkát is feltalálták... amivel egy hónap alatt simán meg lehet keresni az adott havi kollégium árát.. Sőt, létezik az ösztöndíj, a szociális támogatás, a bursa ösztöndíj is néhány helyen...
2012. szept. 14. 14:13
 13/34 anonim válasza:
79%
Amíg nem érted meg az ő helyzetüket, addig ne kotyogj bele, barátkozzál te meg olyanokkal akik abban a városban laknak ahol te, a bérlet nem drágább, mint a koli. Arra nem is gondolsz, hogy nem vették fel őket koliba, és nincs albérletre pénzük? Könnyű így ítélkezni mások felett!!!
2012. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
100%
Főleg, ha önköltségenen vannak, pláne drágább.
2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is bejárós vagyok, itt is szar a buszközlekedés, de 1700 forint egy bérlet havonta, egy albérlet meg 50+rezsi+kaja. Lehet rossz vagyok matekból, de számításaim szerint még mindig jobban megéri buszozni. Mondjuk nekem nem kell 5-kor kelnem, és nincs is olyan óra, ami 20.30-ig tart (már rég kiiratkoztam volna akkor...). Legkésőbb 5-kor minden nap otthon vagyok. Az, hogy "kimaradok a társasági életből", nem igazán zavar, nem az én társaságom gyűlt össze ezen a főiskolán. Jobban érzem magam otthon, vagy a páromnál esténként, mint egy főiskolás IHB buliban. Ha albérletre kerül a sor, az is közös lesz a párommal, nem pedig egy idegennel a főiskoláról. A kollégium pedig számomra szóba sem jöhet, eszünkbe sem jutott a szüleinkkel, hogy esetleg kollégista legyek. Az albérletre pedig egyelőre nincs pénzem. A páromnak lenne, de nem engedném, hogy ő fizessen mindent, én pedig ott lakjak ingyen és bérmentve.
2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Persze ösztöndíj amit februárba kap majd először, bursa ami 5000Ft persze.
2012. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogy neked ki fizeti a költségeidet?


Ha reggel 8tól este 8ig vannak szétszórva órák akkor mégis mikor lehet diákmelózni?


Nem kötekedésképp csak kérdezem.

2012. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én pont az a hülye vagyok akikről írtál.35 km lakom Pécstől és már a gimit is így csináltam végig. Akkor tényleg nem volt életem, pasim stb.( viszont nagyon jól tanultam) 3 napot bírtam a kollégiumban és egyszerűen én otthon akartam lenni, nem akartam kollégiumot, ne szabják meg mit csináljak stb... A családommal nagyon jó volt mindig is a kapcsolatunk egyszerűen nem bírtam otthagyni őket, sírtam miattuk az alatt a 3 kolis nap alatt. Ha újra döntenék akkor közelebbi gimit kellett volna választanom. De mind1 rég túl vagyunk rajta.

Egyetemre ugye mindenképp Pécsre kellett mennem. Mi megtudtuk volna fizetni a kolit vagy albérletet, még lakást is tudtak volna nekem venni a szüleim. De elmenni Pécsre lakni akkor sem akartam. Akkor már összejöttem a barátommal ( már a férjem) aki szintén ide kötött, nem szerettem volna hétvégi kapcsolatot.( ő pont olyan mint én) Konkrétan azért a Pécsi egyetemet választottam hogy ne kelljen elmennem máshová lakni.Én úgy oldottam meg a bejárás problémáját az egyetemen, ha voltak olyan napjaim hogy sok volt az üres idő, akkor vagy csak a délelőttre mentem vagy csak a délutánra.Ebédelni mindig jártunk és sok pécsi is volt aki nem ment mindig haza, hanem beültünk valahová kajálni vagy a könyvtárban tanultunk, vagy csak elvoltunk. A pécsi kolis bulik soha nem hiányoztak ( sok rosszat is hallottam) hisz itthon nekem is megvolt a magam kis társasága.Elvoltunk a barátnőkkel a suliban de nem mentünk együtt bulizni.

Miértedre a válasz.

nem akartam elmenni itthonról, és nem azért mert főztek rám vagy nem lett volna rá pénz, azért mert szerettem ott lakni abban a faluban szeretem a családom és nagyon szoros is a kapcsolatunk.Önállósodásra meg a válasz, hogy nem kis dolog így éveket lenyomni. Azóta férjhez mentem és külön élünk, jó munkahelyem van( rögtön találtam munkát)stb.. Az eszemmel tudtam hogy nagyon nehéz ezt a bejárás históriát végig csinálni, de én nem bírtam volna megmaradni idegenekkel egy kollégiumban vagy albérletben(tudom később már nem idegen) Én azokon tudok elcsodálkozni akik erre képesek, sokan még örömmel is.

2012. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Ja és nem mellesleg diákmunkát sem talál magának akárki,mert nem mindenkinek jut munka.Ha nem tűnt volna fel,válság van.
2012. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Egész nyáron dolgoztam. Péntek délután és szombat egész nap most is dolgozok. Igényelek szociális támogatást, bursa ösztöndíjat. Így kijön a havi kollégium (nem kell a legdrágábba lakni, havi 11.000 Ft meg nem olyan nehezen megkereshető.), vasárnap este hozok otthonról aznap estére és hétfő ebédre ennivalót. Hétfő este főzök valamit, nagy adagot, így legalább szerdáig tudok enni. Szerdán eszek egyedül étterembe (ez jelent 650 FT-ot). Este ismét főzök, csütörtök péntek megvan. Szombaton hideget eszek. Ez úgy kb. egy héten jelent maximum 2500 Ft-ot. 4 hét alatt ez 10.000 Ft + a 11.000 koli az 21.000 Ft. Ha dolgozol, ez simán kivitelezhető.
2012. szept. 14. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!