Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy ha valaki...

Létezik olyan, hogy ha valaki évekig elfolytja a sírást, utána már képtelen lesz érzelmi okból sírni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem,egyszer úgyis ki fog belőled robbanni az egész.Én kiskoromban és kamaszként soha nem sírtam,de egyszer csak besokalltam.Ma már könnyen elsírom magam ahhoz képest,ami régen volt.És kell is az,nem tanácsos visszafojtani,mert ez hosszútávon nagyon vissza fog ütni.Valahol ki kell jönnie a feszültségnek.Amúgy szerintem azért nem érzel semmit,mert már annyira el vannak fojtva az érzéseid,hogy lehet,azt sem tudod,mit érzel.
2012. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem azért nem érzel semmit,mert már annyira el vannak fojtva az érzéseid,hogy lehet,azt sem tudod,mit érzel."


Ez nagyon igaz!


Lehet, hogy nem sírásban fognak előjönni az érzelmeid, hanem depresszióban, pánikbetegségben, kényszerevésben, láncdohányzás, alkoholizmus...ilyenek.


Amit elfojtasz, az attól még ott van, csak le van fojtva.


Ki kell jönnie a feszültségnek belőled, különben megbetegszel.

2012. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami hasonlót tapasztalok.

Kiskoromban meg még fiatalabb koromban is nagyon sírós voltam, aztán elkezdtem visszafojtani az érzelmeimet.

Most, ha úgy istenigazából magam alatt vagyok és kellene egy egészségeset sírnom, nem tudok. Mert kijön két könnycsepp és ennyi. Pedig ilyenkor érzem,hogy még bennem van a feszültség, de egyszerűen képtelen vagyok teljesen kiadni magamból. Szóval szerintem létezik ilyen.

2012. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. akkor egy cipőben járunk...
2012. szept. 14. 23:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem létezik. Én is mindig elfojtottam, még a mai napig is elég gyakran és én is azt vettem észre, hogy nem bírok sírni, ha "kell", akkor sem. Bár, nálam az van, hogy egy idő után egyszercsak "robban a bomba". ...de a lényeg, hogy mikor "kéne", akkor sosem sikerül.

2012. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!