Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigy a magyar nép...

Miért irigy a magyar nép többsége? Van erre valami pszichologiai magyarázat?

Figyelt kérdés
Ez köztudott hogy a magyarok többsége irigy a másikra és ott tesznek keresztben egymásnak ahol tudnak.Ez vajon miért alakúlt így ki?Sokat gondolkodtam ezen de szerintem nincs még egy ilyen nép ahol ennyire széthúzás van és nincs összetartás.És ennek semmi köze a politikához mert vagyük a nálunk szegényebb országokat ahol a politika még ennél is katasztrofálisabb mert ugye sokan erre fogják...de még sincs ekkora irigység és széthúzás.Miért van ez így??A politikának ehhez semmi köze!Valami más gond lehet...Vannak hasonló szinten álló országok,vagy még rosszabb gazdasággal rendelkezők és még is nagyobb az összetartás és ezért nem lehet a politikára fogni,mert azokban az országokban is katasztrofális.Itt valami másban keresendő a hiba.De miben?
2012. szept. 15. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A széthúzást meg tudom magyarázni.

A török időkben Magyarország két nagyhatalom harapófogójába került. Egyik sem tudta legyőzni a másikat majd 200 évig. A magyarok egyik része a Habsburgokra tett, a másik a törökökre.

2012. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!