Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan ered a Lencsi baba,...

Honnan ered a Lencsi baba, Lencsibaba elnevezés? Vajon a mai Lencsi babák ugyanolyanok, mint 40-50 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Az én gyerekkoromban az egybeszabott, párna szerű, lapos babát hívták (hívtuk) Lencsi babának. Általában külön neve sem volt, Ő volt a Lencsi.

#Lencsibaba
2012. szept. 18. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"finomabb posztóhulladékból, színes rongyból összeállított mozgatható szemű baba (az ezeket eredetileg gyártó olasz üzem latin jelmondatának - ludus est nobis constanter industria - kezdőbetűiből)"

[link]


Na ezt én sem tudtam! :D


Ludus

Est

Nobis

Constanter

Industria

2012. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól emlékszem, egy népszerű sláger szereplője volt a Lencsi baba. Így lett divat maga a baba is.
2012. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

(Első voltam.)

2012. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hogy miket nem tud meg az ember! Nagyon szépen köszönöm! Igen, én is emlékszem egy dalocskára - valószínűleg Halász Jutka énekelte -, amelyikben a Lencsi lányka Lencsi babát ringatott.
2012. szept. 18. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!