Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is megfigyeltétek, hogy...

Ti is megfigyeltétek, hogy főleg vidéken, de azok a nők, lányok akik nem találnak munkát, elmennek szülnek 1-2 babát?

Figyelt kérdés

Itt vidéken, alig van munka és azt vettem észre, hogy sokan 25 évesen vagy fiatalabban feladják a munkahely keresést és inkább elmennek szülnek 1 vagy 2 kisbabát.

Mi a véleményetek erről?

Ti is ezt teszitek?



2012. aug. 21. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát először is, én nem ezt tenném, mert ha egy baba csak emiatt kell, akkor neki nem is lesz olyan jó élete. Csak a pénz miatt lenne rá szükség. De egyébként én is észrevettem, hogy nagyon sokan ezt csinálják. És belőlük lesz az, akinek 35-40 éves kora között lesz kb. 4-5 gyereke vagy ki tudja. :| Nagyon nem értek egyet vele!!

2012. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
A mai demográfiai helyzetben minden újszülöttre szüksége van a nemzetnek, függetlenül az anyja motivációitól.
2012. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. 2-es ebben igazad van, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy ha egy családban sok gyerek születik (teszem azt 4-5 ahogy írtam), akkor azért nehéz lesz gondoskodni róluk, sok pénz kell ennyi gyerekhez. És lehet, hogy a szülőknek nincs jól fizető munkája, és az éhínség közelébe jutnak. Ilyen élet szerintem nem kell egy kisgyereknek sem, és egy tinédzsernek sem, aki rendesen fel is fogja a dolgokat pluszban. Akkor inkább kevesebb gyerek legyen egy-egy családban, de azért normális életet tudjanak élni. Bár ez az én személyes véleményem, Neked is igazad van, abból a szemszögből.
2012. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Nincs gyerekem. Elmúltam már 25. És munkám sincs. És pesti sem vagyok.


"...szülnek 1 vagy 2 kisbabát. ..."

- Nem tudtam, hogy az ember mást is szülhet.

2012. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én nyiregyi vagyok, és én is megfigyeltem. De nem kell nekik 25 éves korukig várni, szülnek ők korábban is! Szerencsére engem ez a probléma nem fog érinteni (orvosnak tanulok), és nem is vidéken szeretnék dolgozni. Ok, "családiasabb" a környezet, de az én magánéletemben ne turkáljon mindenki :D
2012. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok igaz nem vagyok 25 csak 23, munkát keresek, és eszem ágában sincs gyereket szülni. Nekem már eljutott addig az intelligenciám, hogy azt a gyereket el is kell tartani valamiből és amit utána kapnék az nagyon kevés lenne a megélhetéshez és a gyereknevelésre. Párom még tanul, szóval így dupla indok, hogy ne legyen gyerekünk még.


Amúgy szerintetek ennek köze lehet az iskolázottsághoz, családi háttérhez? Tehát, ha mondjuk ezt látja a családban, akkor ő ezt tovább viszi?

2012. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
76%

Ez valóban így van. Csernus dokinak van erre egy elmélete, miszerint ezek a nőcik nem tudják (vagy lusták) vinni valamire az életben és ezt az ürességet hivatottak a szegény kis gyerkőcök pótolni. Egyet értek vele.

Én 25 éves vagyok, vidéki, munkanélküli, de EZÉRT nem vállalnék gyereket.


Mérhetetlenül önző és ostoba dolognak tartom, hiszen a gyerekvállalás felelősséggel jár, oda kell rá figyelni, szeretettel kell nevelni, az anyagiakról meg ne is beszéljünk! Hoppá! És ezek az "anyák", akik ilyen okból vállalnak gyereket, megkérdezték az "apukát", hogy szeretnék-e ezt?


Egyébként olyan ismerőseim is vannak, akik nem ezért vállaltak gyereket fiatalon, hanem igazán akarták a családot. Ez sokakon látszik. :) Persze ők teljesen más tészta! :)

2012. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem végül is lehet, hogy továbbviszi (ha annyi is az intelligenciája). De én úgy lennék vele, hogy ha ilyen volt a családi hátterem, és megtapasztaltam, hogy nem jó dolog és nem lehet rendesen megélni, akkor direkt nem ezt csinálnám. Ha nekem nem adatott meg, akkor legalább az én gyereke(i)mnek (max. 2) legyen jó/ jobb élete, úgy hogy azért ami nagyon fontos, azt meg tudja kapni és ne akkora szegénységbe éljen. És legyem mit enni normális mértékben!
2012. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Ne menjenek szülni a fiatalok? 25 évesen már ideje, hogy szüljenek. Nem kislányok már. Miért, mikor szüljenek, ha egyáltalán nem biztos, hogy az életben lesz majd munkájuk? És az ő gyerekeik fognak eltartani titeket majd húsz év múlva.
2012. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én 26 évesen szültem az elsöt ,volt munkám és pesti vagyok 36 vagyok most és 3 gyerekem van .
2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!