Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az normális, hogyha diplomás...

Az normális, hogyha diplomás tanárok nem tudnak helyesen írni? O. o

Figyelt kérdés

Volt tanárom leírta az éjfél szót ly-vel.

A mostani tanárom leírta az érettségi szót egy t-vel.

Nyelvvizsga helyett magyar nyelvi tesztet kellene kitöltetni az emberekkel, mert olyanoknak adnak diplomát, akik a szakterületük terén lehet okosak, de helyesen írni...


2012. szept. 19. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
ez lehet figyelmetlenség is... khm... reméljük, hogy az volt :)
2012. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezeknél már csak az a durvább, mikor egy magyartanár megkérdezi, hogy a HIGGYED szót hogyan kell leírni, mert nem tudja. Illetve egy gimnáziumi magyartanár Ady nevét i-vel, Petőfiét pedig y-nal írja... Én ezeket láttam a környezetemben, de a kérdésedre válaszolva szerintem nem hogy nem normális, hanem egyenesen bosszantó. Persze mindenki hibázik, de csak az lenne a cél, hogy legalább az anyanyelvünket a lehető legjobb szinten tudjuk...
2012. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Persze, lehet hogy fityesz kormányzás alatt szerezte a diplomáját, de semmi gond most, hígítják hozzá az oktatást.

(megelőzte az oktatási szintet)

2012. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, hiba. Mert ők panaszkodnak, hogy a mai fiatalok az internet meg az sms-ek hatására rövidítenek, meg nem rakják ki az ékezeteket, emiatt romlik a helyesírásuk.

De ha mondjuk nehéz napja volt, akkor meglehet érteni, hoszen fáradt és a sok gyerek azért kikészíti az embert. Szerintem akkor számít már nagy hibának, amikor egy tanárnál többször is előfordul az ilyesmi.

2012. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Nem, nem normális, de ahogy az első írta, ez lehetett figyelmetlenség is. Ennél is bosszantóbb, hogy ezen az oldalon is rengeteg hibás szó van, pedig van ellenőrző program is a gépen.
2012. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha szólsz Te vagy a bunkó! (mármint a borzasztó helyesírásért)
2012. szept. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. És nem is figyelmetlenség, aki tud helyesen írni, az akármilyen fáradt, akárhol is jár az esze, *soha* nem írja pl. az éjfélt ly-nal. Legfeljebb felcserél két betűt, ha gépel, de ilyen hibái sosem lesznek... Mondjuk én nagyon hisztis vagyok a helyesírásra, általános iskolából sem engednék tovább senkit, amíg nem tud helyesen (és értelmesen, mert a nyelvhelyesség is ugyanilyen fontos) írni az anyanyelvén :)
2012. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez no comment.
2012. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet figyelmetlenség. Én magyar szakos vagyok, kimondottan jó a helyesírásom, mégis előfordult már velem is, hogy egy szóban rosszul írtam a ly/j-t, pedig minden más esetben ugyanazt a szót jól írtam. Akkor éppen fáradt voltam, vagy figyelmetlen, vagy bármi. Az Adi/Petőfy-dolog talán egy fokkal rosszabb. Nekem a német tanárnőm volt olyan, hogy sok dolgot nem tudott helyesen leírni (még gimiben). Jó, nem sokat, de ahhoz képest, hogy tanár. De csak magyarul. És mivel amúgy egy nagyon értelmes nő volt, és remek tanár, ezt elnéztem neki. Még mindig inkább ezt, mint a fordítottját. Normálisnak attól függetlenül nem normális dolog. De ha csak 1 alkalommal láttad, és abból indulsz ki, az nem korrekt szerintem. Egyszer pl. a biosz tanárunk gimiben fáradt volt, és a szex szót leírta ksz-szel, de azonnal javította. Ilyesmi előfordul.
2012. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem, nem normális. És nem is figyelmetlenség, aki tud helyesen írni, az akármilyen fáradt, akárhol is jár az esze, *soha* nem írja pl. az éjfélt ly-nal. Legfeljebb felcserél két betűt, ha gépel, de ilyen hibái sosem lesznek... "


Szerintem ebben nincs igazad. Ráadásul én kézírásban is fel tudok cserélni betűket, ha nagyon fáradt vagyok.

2012. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!