Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az baj, ha engem nem érdekel...

Az baj, ha engem nem érdekel hogy mások mit gondolnak rólam?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak duma.Valamilyen szinten mindenkit érdekel,még akkor is,ha nincs bennük akkora nagy megfelelési vágy,hogy mindig mások véleményét lessék.Mivel társas lény vagy,ezért legalább olyan szinten érdekelnie kell,hogy legalább be tudj illeszkedni és ne legyél teljesen számkivetett,meg lábtörlő.Ha annak használnának,az biztos,érdekelne.
2012. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
vesszőhibáztam.
2012. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez valóban így lenne, ki se írtad volna ezt a kérdést :-D
2012. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jogos :)
2012. szept. 20. 10:00
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Engem sem érdekel. Nem másoknak akarok megfelelni (ami teljes mértékben lehetetlen), hanem magamnak.És így sokkal szabadabbnak érzem magam.

Azért a hozzám közelállók véleményét kiszoktam kérni.

Szóval, ha baj, ha nem, engem nem érdekel. ;)

2012. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek az elsővel. Ha nem érdekelne, akkor nyáron pucéran vagy pizsamában is mászkálhatnál az utcán, vagy mindenkinek beszólogatnál, mégsem teszed.

Szerintem vagy tényleg nem érdekel, de az baj, akkor nem szocializálódtál (kb. mint Maugli), vagy pedig érdekel, csak mások véleménye olyan hatással van rád, hogy (talán nem is tudatosan) kizárod ezeket, és meggyőződ magad, hogy valójában nem foglalkozol velük.

2012. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:
78%
Bizonyos mértékig kell, hogy érdekeljen, mert vannak alapvető társadalmi normák. De manapság sokakat csak az mozgat, hogy mások mit mondanak / gondolnak róluk, aszerint cselekszenek. Az szintén kóros.
2012. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen baj, mert antiszociális vagy.
2012. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kellene ennyire szélsőségesen gondolkodni,mert nem arra gondoltam,hogy pucéran mászkálok. (különben is,ez közszemérem sértés és büntetik,szóval ha szeretnék se tudnék meztelenül mászkálni,mert elvinnének a zsaruk)

Olyasmire gondoltam,hogy pl. nem érdekel,hogy más szépnek vagy csúnyának,okosnak vagy butának esetleg különcnek tartanak. Nem vagyok birka,így nem szoktam az aktuális trendeket,szokásokat,nézeteket követni-ezek miatt is megítélik sokszor az embert. Nem azt mondom az embereknek,amit hallani akarnak,hanem amit gondolok. Ilyesmikre értettem a kérdést.Ezek alapján sokszor negatívan ítélnek meg és engem ez nem zavar,nem érdekel.

2012. szept. 20. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

"Ezek alapján sokszor negatívan ítélnek meg és engem ez nem zavar,nem érdekel."


De igen, érdekel téged, és zavar, valószínűleg csak tudat alatt. Gondolj csak bele, ez a kérdés egyáltalán hogyan merült fel benned? Egyáltalán: valóban egy kérdés ez? Vagy egy belső fédekező állapot megerősítése?

2012. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!