Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek zűrös kamaszgyereke...

Akinek zűrös kamaszgyereke van/volt az hogyan oldotta meg a nevelését, hogy felnöttként normális maradjon? Zűrös kamaszok is írhatnak, érdekel ők mit gondolnak.

Figyelt kérdés
Féltem a lányomat, kérlek segítsetek, nem akarom elveszíteni a bizalmát!
2010. júl. 6. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia!:)

Az én lányom most 15 éves,és ráadásul Kos,ami a legnehezebben nevelhető típus.

Általában csak számítózik egész nap,nem segít semmit,cigizik néha,hiába tiltom,stb..De nem tudjuk hogy miket csinál a lányod..? Esetleg ha leírnád,többet tudnánk segíteni:)

2010. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

Szülői szigor szerintem.De persze csak normális keretek között...Tiltani nem lehet semmit se,mert ha nem látja a szülő,már is elkezdheti csinálni azt.És még amiatt is haragudhat.És beszélni kell vele a dolgokról.

Szerintem ennyit lehetne csinálni.Bár még egy kicsi információ segítene a többi kommentelőnek.

Bár nem tudom hogy a lányok miként lázadnak.

Én 16 éves vagyok,és fiú.

2010. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia! 15 éves lány vagyok, akit elfelejtettek megnevelni. nekem jó így, de anyunak nem tetszik hogy későn járok haza, korán megyek el, itthon nem segítek. Igazából nem vagyok rossz szerintem.:D a hülyeségeimet már mondhatjuk hogy kinőttem. majdnem 1 éve szinte mindennap ittam. aztán idén már nem. 3 éve cigizek. most teljesen új társaságba kerültem. ahova valahogy mindig húzott a szívem, de ez a drogos világ a filmeken jobban néz ki. így élőben elég ijesztő tud lenni. anyu tisztában van vele hogy kikkel mászkálok és megbizik bennem, hogy én nem leszek hülye és nem próbálom ki. de hát már 4 hónapja túlvagyunk rajt.:(

én szeretném kinőni ezt is, de ez most valahogy más, magával rántott és azt tanácsolom neked hogy vigyázz a lányodra, de ne tilts neki semmit. inkább hozzatok fel érveket. neki miért jó te miért nem szeretnéd. és lehet hogy megérti. beszélgessetek sokat, mert ez nekem kimaradt az életemből és lehet ez is egy probléma (:

2010. júl. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is erre jutottam, hogy sokat beszélgetek vele. Most belekerült egy rosszabb társaságba, ahol dohányoznak, isznak és egyikük füvezik is. Tudom, ha eltiltom rosszat teszek, ezért maradt a sok beszélgetés. De ez vajon tényleg elég? Tényleg bízhatok abba, hogy tudja hol a határ? Egyedül nevelem őt, alig van segítségem ezen a téren.
2010. júl. 7. 08:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés.Az én fiam 17. éves, és én is most ezen filózom, hogy vajon jól csinálom-e amit csinálok.Nagy gond nincsen vele, bevallotta, hogy a cigi kipróbálásán már túl van régen, de nem jön be Neki.Ha meccset néznek a haverokkal, akkor van, hogy megisznak egy sört.Figyelmem azért nem lankad, persze nem vizslatom állandóan, de oda figyelek a dolgokra.Nem akarom elkiabálni, de úgy veszem észre, hogy őszinte, és nem ver át.És igen, a beszélgetést én is fontosnak tartom.Lehet, hogy mikor mondom csak legyint, de észreveszem hogy megfogadja a tanácsom.Szerintem a bizalmukat akkor lehet elveszíteni, ha mondjuk belenézünk a telójába, vagy a levelezésébe, hiszen ebben a korban a magánszféra a legnagyobb kincsük.Ne félj, túl kell ezen az életkoron is lenni, később csak nevetni fogtok/fogunk rajta.
2010. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát! Sokat segítettetek, picit megnyugodtam azért. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon tudom eldönteni, hogy túllihegem a dolgokat, vagy nem.

Mégegyszer köszi :-)

2010. júl. 8. 10:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, én 14éves koromba bekerültem egy elég durva társaságba.

Eleinte csak cigiztem, aztán füveztem 17éves koromra már nevem volt a faluba, a legdurvább tagokkal kötöttük az üzleteket, és csináltuk a pénzt.

Gyakorlatilag még be se töltöttem a 18at, de már bűnöző voltam, bűnöző barátokkal.

Anyámmal mindig járkálni kellett a rendőrségre, hol verekedés, hol kábítószer miatt. Volt is 2év felfüggesztettem.

25-26éves koromig műveltem ezeket a dolgokat, aztán szépen fokozatosan szakítottam velük.


32vagyok, de annyi tapasztalatom van mint egy 60éves embernek, megedzett az élet. 15évesen már olyan rafkós voltam, hogy tényleg komoly üzleteket bonyolítottam.

2010. júl. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mai fiatalok körében nem meglepő ha egy társaságban több diler is van, nem kell féltened a gyerekedet, ha jóra nevelted nem fog rosszat csinálni, ha meg eddig nem nagyon nevelted vagy nem foglalkoztál vele akkor azt ne most kezd el, mert az csak ronthat a dolgokon. Anno mikor én gyerek voltam a szüleim nem igazán szerettek, és csak pénzeltek...de magamtól is udtam hogy mi jó és mi nem, mondjuk nem mondom hogy a könnyű drogokat megvetettem, de itt vagyok, és nem bántam meg semmit az életemből. Meg ajánlani tudom, hogy a hirtelen jött "túl nagy" bizalom gyanúsnak tűnhet a gyerek számára, szóval ne rontsd el, figyelj rá..és addj neki sok szeretetet...
2010. júl. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves Mindenki! Köszönöm a hasznos válaszaitokat:-)
2010. júl. 11. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha túl szigorú vagy biztos lehetsz benne, hogy elveszted a bizalmát. Én egy 15 éves lány vagyok és megmondtam anyának, hogy ha túlságosan érdeklődik és nem hagy magánéletet kizárom az életemből és azóta mindent meg tudunk beszélni. Apa viszont állandóan kérdezősködik meg minden. Nem hagy semmi magánéletet, így már nem nagyon tudok bízni benne és megbeszélni dolgokat:(

15L

2010. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!