Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Anyukám semmit nem enged meg.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Anyukám semmit nem enged meg. 8-ra mindig itthon kell lennem. Nem ihatok egy korty alkoholt se. Napokig, hetekig kell könyörögnöm, hogy egy koncertre elengedjen aminek fél10-kor van vége és még haza is kísérnének. Minden hétköznap és vasárnap 9 nagyon max negyed 10-kor le kell feküdnöm. Nyáron is volt hogy éjszakázott és tesóm nem köpött be és úgy léptem le. Egyre többet hazudok, pedig nem szeretnék.

A tanulmányi eredményem is mindig 4-5 között volt. Egy erős középiskolába járok, itt is próbálok jól teljesíteni. Múltkor 8 órakor kezdődő mozifilmre nem mehettem el, pedig nincs messze tőlünk a mozi és fél 10-kor vége lett volna és péntek volt. Bízik is bennem mindent megbeszélünk, de azt mondja nem áll szándékában tovább kiengedni. Nagyon rosszul esik, hogy a barátaim mindig mehetnek, meg a szüleik nem tiltják tőlük az alkoholt (nem azt mondom, hogy lerészegednek, de egy pohár sör, pezsgő esetleg pálinka ALKALMAKKOR). Szerintetek, hogy tudnám kiharcolni, hogy engem se fogjanak ezen a téren ilyen szigorúan. Nem kallódnék el, csak rossz, hogy hazudnom kell, ha valamit szeretnék.


2012. szept. 20. 12:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Ne haragudj de az teljesen természetes, hogy 15 éves gyerek nem ihat alkoholt. Most nagyon nagynak képzeled magad már, de pár év múlva rájössz mennyire gyerek voltál még. Az, hogy moziba nem engedtek el az tényleg felesleges, bár ha olyan barátaid vannak akik rendszeresen isznak akkor én sem engednélek el.
2012. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
55%

Szerintem mit tegyél?

Hát várd meg amíg legalább 18 leszel,aztán utána dorbézolhatsz,de mondok jobbat ha majd 20 éves leszel akkor majd igazán ráérsz az ilyen dolgokra.Nem menő dolog,hogy 15 !!! évesen isztok és éjszaka kint kóboroltok mint valami macskák.Gyermekek vagytok,bent a helyetek este 10 után.

Igaza van édesanyádnak.Ha az én lányom 15 évesen ilyennel áll elém,én úgy meg verem,hogy elfelejti milyen világon van,de még azt is hogy nagyasszonyt játszón a haverináival.Ezt csak én,az anyja tenném,az apja meg a bőrét sózná be,csak inni meg éjszakázni akarjon ALKALMANKÉNT.

Ha majd egyszer anyuka leszel(reméljük nem hamarosan),olyan 10 év múlva,akkor meg fogod érteni a miérteket.

2012. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam, hogy rendszeresen isznak hanem ALKALMAKKOR. és ismeri őket és bennük is megbízik. Sőt nem is azzal van a problémám, hogy nem ihatok alkoholt, (persze érdekel, nagyon is, mert "mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb") hanem, hogy mindenki mehet ide-oda én meg nem, mert 8-ra itthon, szerintem ez nem igazságos, ugyanis az öcsémnek is (aki mellesleg 12 éves) arra kell haza jönnie.
2012. szept. 20. 12:46
 4/25 anonim válasza:
55%
Teljesen egyet értek az elöttem szolokkal, kislàny vagy még!! 15 évesen inni butasàg, akkor is ha ez a menö! Én se dorbézoltam ennyi idösen, mégis itt vagyok:) Vàrj még vagy 5 évet, akkor ràjössz, hogy böven ràérél:) Van még idöd élni, örülj, hogy gyerek lehetsz:))
2012. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
Ez van gyerek vagy. Mi a franc annyira jó az alkoholba én 25 éves vagyok de soha nem ittam még egy pohár alkoholt sem. Nem fogsz belehalni, legalább te megleszel nevelve nem mint a barátaid.
2012. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
hát nem azért, de egy 15-16 éves már nem gyerek! Nem holt részegen akarok fetrengeni minden nap az utcán. Egyáltalán megtudni milyen íze van. Meg ha van egy program amire szívesen elmennék, akkor ne mindig az legyen a válasz, hogy nem.
2012. szept. 20. 12:52
 7/25 anonim ***** válasza:
Akkor mi ha nem gyerek?
2012. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Fiatalkorú.
2012. szept. 20. 12:56
 9/25 anonim ***** válasza:
Ja büntető ügyileg fiatalkorú azaz gyerek.
2012. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Aha, csak az a baj, hogy nem ez volt a kérdés.
2012. szept. 20. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!