Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek reálisak a gondola...

Szerintetek reálisak a gondolataim, igaz lehet a teóriám?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés ihlette meg bennem a kérdést. Szóval, a pénz megjelenése óta vita tárgyát képezi, hogy pénzért meg lehet-e mindent kapni. Sokan azt mondják, hogy nem, de vizsgáljuk meg ezt egy kicsit közelebbről.

A Maslow-féle szükséglet-herarchia ( [link] szerint az egyik szint a másikra épül. A 2-es szint nem létezhet az 1-es nélkül, a 3-as a 2-es nélkül, és így tovább. Na már most, a 3-as és 4-es szintet (szeretet és önbecsülés) nyilvánvalóan nem kapod meg pénzért, ezt mindenki tudja. De ha megnézzük az 1-es és 2-es szintet (fiziológiai szükségletek - étel, ital, biztonságérzet, legyen tető a fejed fölött, ne vigyék el a házat mert tartozol a hitellel), ezeket ugyebár mind-mind pénzért vesszük. Ha nincs pénzed, nem eszel, és nem lesz házad. De Maslow kimondja, hogy - amint fentebb is írtam - a fentebbi szintek nem jöhetnek létre az alsók nélkül. Hogy érthetőbb legyen, vegyünk például egy házaspárt, akiknek anyagi gondjai vannak: megrekedtek a kettes szinten (nincsenek biztonságban), és folyton a pénzen fognak agyalni; nem egymással foglalkoznak (3. szint), ahhoz, hogy kimásszanak a gödörből, akár magukat is leszégyenítik (4. szint).

A következtetés: nem pénzért veszed meg a szerelmet, de közvetve igenis szerepet kap a pénz, mégpedig nem is kicsit. A párkeresés titka: légy magabiztos! De hogyan lehetne magabiztos az az ember, aki az alap szükségleteit sem érzi biztonságban?


Mi a véleményed a gondolatmenetemről?



2012. szept. 21. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne ráció.Ráadásul a pénz igenis hozhat önbecsülést,tiszteletet de akár még szeretetet is.Ha valaki gazdag biztos sokan tisztelik és nagy önbizalommal és önbecsüléssel rendelkezik.Szeretetet is lehet elérni vele ugyanis ha sok pénzed van vonzod az embereket(nőket,férfiakat)egyaránt és ha emmellé még némi emberség is szorult beléd könnyen elő fordulhat,hogy igaz szerelmek és barátságok kötődnek a kezdetben csak haszon reményében közeledő emberrel.Megismer és megszeret.Egyáltalán nem lehetetlen dolog szerintem.
2012. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igazad van teljesen. de ezért nem kell próbálkoznod csóróként az elkényeztetett cicababáknál, hanem egy hozzád hasonló anyagi körülményekkel rendelkezővel, akivel kb egy szinten vannak az anyagi igényeitek. szóval ha kevés pénzetek van akkor is élhettek szeretetben szerintem.
2012. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó gondolatmeneted, a teóriát viszont nem látom: egy kérdéssel zártad. :)


A piramis csúcsa termeli a pénzt, azaz a teljesítmény értékmérőjét. A közepe pénzügyileg stagnál, az alja meg fogyasztja.


Igaza van Maslow-nak, vannak alapvető szükségletek, amiből mindenkinek fel kel építenie a piramisát (szülői támogatás, szeretet stb.), de aztán a dolog a visszájára fordul: amikor az ember önellátóvá válik, az alsó nem jöhet létre a felső nélkül. Mert az alsó szinteket az biztosítja, aki a felsőn van: jó esetben csak önmagáét és azokét, akiért ő kizárólagos önszántából felelősséget vállalt, rossz esetben másokét, akik élősködnek rajta.

Az ember akkor válik önállóvá és szabaddá, amikor a felső szintet tekinti elsődlegesnek, máskülönben élősködő lesz/marad (végső soron tehetetlenül születünk, így élősködőként kezdjük), vagy éhen hal.


Ha a példádban hozott házaspár megrekedt a kettes szinten, akkor nem jósolok nekik "holtodiglant". Egymásra támaszkodnak, valóban a pénzen agyalnak, miközben nem tudják azt megteremteni (a másiktól várják a csodát), tovább leszégyenülni meg már nem nagyon tudnak. Kimászni csak úgy tudnak, ha a saját lábukra állnak (nem mint két összekapaszkodott féllábú, hanem külön-külön), és ha sikerül, és még mindig együtt vannak, akkor jöhet a házasság (úgy istenigazából). Azt elkönyvelhetik sikersztorinak.


Persze ez nem könnyű feladat olyankor, amikor már élősködő szívja élősködők vérét, amikor a haverok között is az megy, kinek nagyobb a baja, ki szenved többet, ha valaki mégis sikerről beszél ("de jó neked" - vágják hozzá); mivel az a mai morál, hogy mindenkinek legyen meg a piramis alja, és hát kik azok, akik ezt biztosíthatják? Akiknél teteje is van. Az ilyenből egyre kevesebb van, mert azt a mintát látjuk, hogy az kap többet, aki rászorul (az építhet piramist, akinek kisebb van, vagy egyáltalán nincs), így mindenki azt a látszatot igyekszik mutatni, hogy neki semmilyen piramisa nincs, és erre őrli fel az energiáját, aminek következtében valóban nem is lesz piramisa.

Ezért a világválság elhalt gyökere.

2012. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ehhez csak annyit mondok, hogy a világon minden eladó. Mindenhol van az a pénz, amiért az ember lemond valamiről, vagy megtesz valamit.

A pénz nagyon is befolyásolja az embereket. Elég csak összehasonlítani egy gazdag és egy szegény embert, akinek nélkülöznie kell. A gazdag sokkal kiegyensúlyozottabb, sokkal többet nevet, látja más oldalról is a dolgokat, nyitottabb. A szegény pedig állandóan a pénzen agyal. Én magamon látom ezeket a dolgokat. Gazdag családból származom, soha nem kellett nélkülöznöm, ha valami megtetszik, akkor azt megveszem magamnak, stb. Viszont nem vágok ezzel fel, lehet, hogy azért, mert nem újgazdag vagyok, hanem mert az őseim is azok voltak és a szerénységre nevelt mindenki mindenkit. Nincsenek komplexusaim, még úgy sem, hogy külsőre pl. nem egy topmodell vagyok, hanem inkább átlagos, de sportos. Valahogy nem nézem a külsőt, a külsőségeket. Szóval magabiztos vagyok. Az érdekel, hogy mi van belül az emberekben. Pár választásnál sem a külsőségekre adok, mert tudom, hogy nem minden arany, ami fénylik. Viszont egyetértek, hogy nehéz magabiztosnak lenni, ha még az alapvető szükségleteket sem tudja magának kielégíteni az ember. :/

2012. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!