Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak gonosz gondolatai...

Miért vannak gonosz gondolataim, amikor nem akarom őket?

Figyelt kérdés

sokszor bejönnek, mikor immádkozom, vagy bármikor.. jó akarok lenni, és nem tudok..van, amikor teljesen bele tudok merülni az immádságba, valamikor csak felszínesen beszélek, és úgy érzem abba kell hagyjam. tapasztaltatok már ilyet?


-légyszi ne írjatok olyansmiket, hogy megszállt a démon, meg ilyensmik, mert tudom, hogy én gondolom ki őket, csak teljesen ellentmondanak hitemnek, logikámnak.-


2011. jan. 9. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz "gonosz" gondolatok alatt? Ki fogja megmondani, hogy mi a rossz és mi a jó? Fejtsd ki, hogy mik jutnak ilyenkor eszedbe.
2011. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert az agy zajos. Mindenfélék bevillannak, eszébe jutnak az embernek folyamatosan. Ezzel nincs semmi baj.
2011. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

egyszóval minden olyan gondolat, amit a józan eszemmel nem gondolok komolyan

pl. csúnya szavak Istenről, amiket nem tudok leálítani, csak jönnek


nem tudom milyen szemmel nézheti azt, ha én minden nap ugyanazt a parancsolatot szegem meg..

2011. jan. 9. 19:36
 4/12 anonim ***** válasza:

ma 19:36


Karinthy: én és énke

2011. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia.Milyen vallású vagy?
2011. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
református
2011. jan. 9. 20:49
 7/12 A kérdező kommentje:
de az sztem mindegy lenne :)
2011. jan. 9. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, én is átmentem egy ilyen időszakon. Az élet változás, így te is változol, de csak rajtad múlik, hogy milyen irányba. Ha úgy érzed, hogy nem tudnál teljesen csak Istenre figyelni abban a pár percben, inkább bele se kezdj, vagy várd meg, amíg a gondolataid lecsendesednek.
2011. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetes dolog az, hogy nem vagyunk gyenge pont híján és a kísértések is mindenfelől csak úgy zúdulnak ránk, hogy az erkölcstelenségre, szenvedélyekre, lustaságra, szófogadatlanságra, az Istentől való eltávolodásra bírjanak.


Luther Márton gondolatait ajánlom figyelmedbe: "nem tehetünk arról, ha elrepül fejünk felett egy madár, de arról igen ha fészket rak a fejünkre."


Üdv. Péter

2011. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Azt mondta Luther:

"Azt nem akadályozhatod meg, hogy a madár elrepüljön a fejed felett, azt viszont igen, hogy fészket rakjon rajta" ;)

2011. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!