Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt is meg kell gyónom ha...

Azt is meg kell gyónom ha bűnös gondolataim támadtak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondja, hogy ha valaki kívánsággal tekint egy asszonyra, már házasságtörést követ el.

Erre azt szokták mondani, hogy az ugyan nem tudod megakadályozni, hogy a madarak a fejed fölött elrepüljenek, azt viszont igen, hogy fészket rakjanak!

Mellesleg Isten személyesen is megbocsátja ha neki "gyónod" meg, ha megbántad.

2011. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy offolok, de ez a madaras hasonlat nagyon megfogott, még nem hallottam. Szóval köszönet érte! :)


Anno hittanórán egy pappal arról beszélgettünk, hogy az is bűn ha csak arra gondolok, hogy ellopok egy könyvet. Akkor nagyon nem értettem és hülyeségnek tartottam, azzal érveltem, hogy az értékelendő, hogy végül mégsem teszem.


Azóta jó sok év eltelt és rájöttem, hogy nem is mondott olyan nagy hülyeséget az a pap.

Nem kellene, hogy ilyen gondolatok megforduljanak a fejedben, ha mégis eszedbe jut akkor nem gondolkodsz tisztán. Az, hogy nem teszed meg, az pedig egyáltalán nem biztos, hogy azért mert nem akarnád, hanem félsz a következményektől vagy nem alkalmas a körülmény stb. Szóval a hibás gondolatot kell száműzni az ember fejéből. Ha egyenes életvezetése van valakinek, akkor egyre kevesebbszer fog neki bűnös gondolat az eszébe jutni.


Na azért annyira mégsem offoltam :) Remélem érthető , amit leírtam.

2011. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!