Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érezheti magát ennyire zsidóna...

Érezheti magát ennyire zsidónak valaki, ha valójában nem az?

Figyelt kérdés
Mindig zsidó barátaim voltak, értelmileg, érzelmileg velük értem meg magam, külsőleg sem állok messze a jellegzetes tipusoktól, érdekel a kultúrájuk, valahogy ösztönösen, abszolút nem tudatosan mindig az érdekel, amiről később kiderül valamilyen formában a zsidósághoz kapcsolódik. Pedig eelméletileg nem vagyok zsidó, még családfát is kutattam, de semmi.
2012. szept. 26. 09:40
 1/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Érezheted,és ez éppúgy lehet egy őszinte dolog,mint a téves önazonosítás egy példája!

2012. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Az őszintét úgy érted, hogy van alapja? Téves önazonosítás, lehet ennyire zsigeri? Hogy soha nem foglalkoztam vele tudatosan,és mindig minden szál érzelmileg, és gyakorlatilag is oda vezet?
2012. szept. 26. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz... én sem vagyok zsidó, semmi kimutatható nincs a családfámban, sokszor mégis inkább az lennék. Ennek persze az is lehet az egyik oka, hogy undorító, műveletlen bunkóknak tartom az antiszemitákat és ez fokozza a rokonszenvemet a zsidók iránt. Icipici irigység is átfut néha rajtam, hogy lehetne több érzékem pl. a pénzügyekhez, ha már van egy ilyen sztereotípia is. Nem is beszélve Villon sorairól: "Szeress zsidólányt, búst és édest, mint a május éji ó-borok...." )))
2012. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) Értem. De nálad legalább észérvekkel alátámasztható a vonzódás. És érezhetően "szerzett". A mai hangulat kicsit is intelligens embert származásától függetlenül nyilvánvalóan irritálja. De nálam ez soha nem volt tudatos, sőt nagyon is elszigetelve telt a gyerekkorom, vidéken ez főleg régen nem volt ennyire téma. Utólag tűnt csak fel magamban ez az alap hasonlóság.
2012. szept. 26. 10:18
 5/8 Pietrosol ***** válasza:

Az őszinte vonzódást úgy értettem,hogy nem tudhatod mit hoztál magaddal a kollektív tudattalanból,tehát az zsigerből jön!Emellett a szokások átvétele éppen a tudattalan,-ha úgy tetszik a nem tudatos- működésből származik!


Én például vonzódom a cigányokhoz,olaszokhoz!Tetszik életigenlésük és közösségi életük,pedig nem éltem köztük!

2012. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. szept. 26. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is gondolnátok például, hogy a Bálint Zsidó Közösségi Házba vagy a Szarvasi Nemzetközi Zsidó Ifjúsági Táborba hány olyan gyerek jár, aki csak szimpátiából megy oda, vagy a szülei szimpátiából küldik, közben nem is zsidó a család. Ezen egyébként én is meglepődtem.
2012. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes. Velük kellene beszélnem :)
2012. szept. 26. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!