Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a viselkedés amit már...

Mi az a viselkedés amit már nem vagyok köteles eltürni? Hol a határ, ki mit tenne?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, 3hete dolgozok mekiben, de tegnap volt az eddigi legdurvább incidensem.

Kedves vagyok a vendégekkel, mosolygok, kedvesen üdvözlöm őket, igényes vagyok és nem viselkedek kihívóan sem flegmán,hiszen nekem sem esne jól ha velem szemben ilyen lenne az eladó vagy a kasszás, de tegnap bejött 2 pasas.

Kártyával akartak fizetni, már az elején bunkók voltak, kedvesen üdvözöltem őket, de hallottam hogy teszik rám a megjegyzést, először nem is foglalkoztam velük.

Aztán nem fogadta el a kártyát a monitor, szépen kérdeztem hogy van-e náluk kp. erre kiabálni kezdett velem a srác hogy béna vagyok, meg hülye p*csa, hogy nem értek a kártyához, mondom neki még akkoris normálisan hogy sajnos erről nem én tehetek.

Nos akkor már hallottam hogy mondja a másiknak hogy "ülye idióta p*csa, biztos be van b*szva, nehogymár azt higyje hogy ő a f**a csaj, tök nyomorék" onnantól kezdve nem mosolyogtam erre kérdezi a másik hogy "van valami bajod?" mondom "csak annyi hogy nem tetszik hogy teszitek a megjegyzést, sajnos a kártya nemjó, ez nem az én hibám"

na onnantól kezdve rámhordtak mindent hogy "fogd be a pofád, mit képzelsz magadról? ha világfájdalmad van, akkor takarodjál haza, az a bajod hogy bejöttünk?" meg egyéb ilyen szépségek. Kiszolgáltam őket, de nagyon megaláztak, szerintem az egész étterem hallotta hogy üvöltenek velem.

Mikor elmentek hátra mentem sírni, nagyon kiakadtam.

Senki sem jött oda megkérdezni hogy mi a probléma.

Annyira megalázó volt, még élvezték is.

Nem szeretném részletezni miket mondtak, de sosem viselkedett még igy velem egyetlen idegen sem.

Esküszöm attól féltem hogy a srác átnyúl a pulton, és kiszed vagy megtép, annyira agresszívak voltak.

A vendégnek vannak jogai, na és mi van a dolgozóval? Nekem nincsenek jogaim, mindent el kell türnöm? És ha esetleg valamelyik "kedves" vendék kiszed a pultból és megtakar, mert már azon sem lepődnék meg, amilyen agresszív emberek vannak, akkor mi lenne?

Mondták hogy "nyugi lesz ennél gázabb is" Kérdem én, az miyen lesz, megkéselnek???

Meddig mehet el a vendég viselkedésben?? Mennyit vagyok köteles eltürni, és ilyen helyzetben ki mit tenne? Vasárnap ismét megyek melózni de már félek az ilyen konfliktusoktól, mert rengeteg az arrogáns agresszív ember.


2012. szept. 28. 21:34
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

ha bejön a kigyurt roma ember, az kedves, vagy a munkások isznak 1 kávét tök normálisak, még a kamionosok is jófejek, de vannak ilyenek akik ennyire pattognak.

Mit csináljak legközelebb? az ki van zárva hogy szóljak a főnökömnek, mert nem érdekelte tegnap sem.... de ilyenkor annyira alacsonyabb rendűnek és senkinek érzem magam, nagyon gáz.

2012. szept. 28. 21:37
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Sajna a vendégnek mindig igaza van amíg alkalmazott vagy.

Megkéselni nem egy több tucat ember látott étterembe fognak. Ne kombinálj mert annál rosszabb lesz.

2012. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos a vendéglátói szakmában benne van a megaláztatás, a jogtalan és oktalan ordítozás, lehordás...

Viszont te adod nekik az ételt, italt, ilyenkor csak 1 pillanatra elfordulsz a kólájukkal és jó turhásat beleköpsz, majd lezárod. Így egészen biztosan nem vonulsz el 1-1 ilyen incidens után sírni.

2012. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
utolsó ezen jót röhögtem :DD
2012. szept. 28. 21:41
 5/29 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha egy csomag sót tartasz ott az italautomatánál és ha jön egy bunkó, akkor 1 mozdulattal beleöntöd az italába. Majd miután megízlelte és reklamál, negédesen bocsánatot kérsz, és töltesz neki másikat. De a beleköpés szerintem jobb, mert az látatlanban g.ci legalább és arról csak te tudsz.
2012. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
60%
Én azt ajánlanám,válts munkahelyet!!!Nem vagy köteles megaláztatni magad.Nem vagy köteles eltűrni semmit ami neked bántó,csak egy bizonyos határig,és ez a határ igencsak át lett lépve.És a főnököd ,vagy ilyesmi?Az nem csinált semmit?Van ott biztonsági ember?És még valami ha a kollégák is ilyen fasza brigád,akkor nincs ott keresni valód!!!
2012. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

menedzser volt ott csak ő mondta h nyugi lesz még rosszabb is ne vedd magadra...hát kösz.

kollégák is voltak ott, utólag mindenki sajnált de akkor senki se jött oda

2012. szept. 28. 21:48
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A menedzser ritka nagy nyomorék lehet, nem kötelessége az ilyen tapló kis sz@rjankókkal jópofizni, lehet eltakarodni akkor másik gyorsétterembe. Biztonsági őr holvan ilyenkor? Milyen puttó mekiben vagy, hogy senkibe nem szorult egy csepp tökösség sem, hanem egy fiatal nő kell egyedül kiálljon magáért??? Vicc.
2012. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Abban igaza van annak, aki azt mondta, hogy ne vedd magadra. Miért is vennéd magadra? Igaza volt? Nem. Akkor meg mondhat akármit, csak szavak. Ne adj nekik jelentést.

Próbáld ki azt, hogy pl. hasonló helyzetben miután elmondtad, hogy "Sajnálom uram, a kártyája nem megfelelő", vagy mi is volt a probléma, utána bármit mond, csak ezt az egy mondatot ismétled meg változtatás nélkül, nyugodt hangnemben. Egyrészt ha nem veszed fel amit magyaráz, nem akadsz ki, másrészt ő is megunja előbb-utóbb.

Én nem süllyednék le a szintjére, gondolok itt a beleköpködős módszerre.

Vagy a másik, hogy ha közli, hogy idióta hülye p*csa vagy, megmondod, hogy igaza van uram, hívom a főnököt és akkor intézze el ő. Az is meglepődne szerintem. :)

2012. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

utolsó ha a főnök oda is jönne akkor még a vendéget védené hogy "jaj uram elnézést, meghivjuk egy fagyira a kellemetlenségért bocsásson meg"


utolsó előtti, nincsen biztonsági őrünk sem... :S

és igen egyedül védtem meg magam, az h melyik mekibe vagyok nem publikus:)

2012. szept. 28. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!