Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltál már Auschwitzban? Ha...

Voltál már Auschwitzban? Ha igen, milyen volt?

Figyelt kérdés
Én szeretnék elmenni egyszer, csak félek, hogy rosszul lennék, vagy rossz hatással lenne rám. Nagyon borzalmas?
2009. aug. 3. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam, bár már kb. 10 éve, úgy hogy kicsit homályos. De engem leginkább egy szép üdülőtáborra emlékeztetett, legalábbis ennyi maradt meg a ma is jó karban levő pirostéglás épületekből. Ott úgy nem nagyon sikerült átélni a hely szellemét, bár a szögesdrótkerítés azért kijózanító. Aztán átsétáltam az onnan 1-2 km-re levő Birkenauba. Na az már nyomasztóbb. Ott nem ezek a szép épületek vannak, hanem csúnya barakkok, és rengeteg, százával láthatod. Van, amelyik épen maradt, de soknak csak a körvonalai láthatók. Na azok már csúnyák, nyomasztóak, van amelyik be van rendezve, tele ággyal, feliratokkal. Ott már így utólagosan is látható zsúfoltság, a szörnyű körülmények. Én itt tudtam jobban beleélni magam. Meg ott van a vasúti sín, ami visz be.


Szerintem érdemes elmenni oda, akár egy tátrai túrával is összeköthető, de kényelmesebb Krakkóból menni. Az is egy szép város, 1-2 napot ott is érdemes tölteni.

2009. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már voltam Auschwitzban. Nyomasztó, de ki lehet bírni.
2009. aug. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Szörnyen nyomasztó egy olyan borzalmas helyen lenni, ahol 6 millió testvéremet mészárolták le a vérfarkas katonái. Minden lélegzetvételemmel belémnyilallnak a rémálomszerű emlékek, a lágy szellőket a halál iszonyatos süvítő szelének érzem, és hallom a 6 millió meggyilkolt áldozat halálhörgéseit és sikolyait.
2009. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Én is voltam már és ha nem olyan drasztikusan, mint az utolsó, de olyasmit éreztem. Elég fogékony vagyok a paranormális dolgokra és szinte láttam az "ágyakon" fekvő, csontsovány embereket.

De legjobban a kivégző falnál szorult össze a szívem. Szerintem megéri elmenni.

2009. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Köszönöm a lepontozást! Ha a te nagyszüleidet gázosították volna el akkor átéreznéd azt amit én!!!
2009. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hány éves vagy?
2009. aug. 3. 23:13
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Na megszólalt a zsidó. Milyen 6 millió "emberről" beszélsz? Kicsit olvass már utána, mielőtt hülyeségeket írogatsz!
2009. aug. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

menj inkább valami horrorparkba, az viccesebb...nem tudom, miért kell látványosságot csinálni egy olyan helyből, ahol elvileg emberek haltak meg... valahogy engem zavarna, hogyha a népem lemészárolásának helyéből közlátványosságot csinálnának...dehát a zsidók már csak ilyenek,gondolom ezt is élvezik, mert van körülöttük felhajtás


kedves zsidó kollega...az én üknagyapámat meg a második világháborúban lőtték le...akkor most én is rinyáljak? azt hiszed másnak nem halnak meg a szerettei? amugy jó öreg lehetsz, ha a nagyszüleid ott haltak meg...vagy nem is ismerted őket? akkor nem is lehet olyan fájdalmas,mint mikor valaki tényleg elveszti a szeretteit, akiket szeretett...nekem is meghalt a mamám és tudod, sokat szenvedett előtte...de attól még nem pattogok, tudod, ez mindenkivel megesik, és nem csak neked fájhat

2009. aug. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Srapnel ***** válasza:
76%
Nem is csak a hely a durva, úgy, mai valójában (Birkenaut félig szétszedték, a gázkamrákat felrobbantották), hanem inkább a történelmi tények, amik ott történtek.
2009. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

Voltam én is Disney Landben. :))

Ahol az a "SOK" zsidó megnyúvadt. Biztos volt összesen vagy 20 darab is.


Miért volna nyomasztó?

Én jól szórakoztam, csak nem tudom a zsidók minek találták ki ezt a holokauszt mesét.


Ja, hát mégis tudom. Ez biztos jövedelmet nyújtott hatvan éven át.

2009. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!