Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így egy barátom?

Miért viselkedik így egy barátom?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és van egy nagyon jó barátom. A helyzet az, hogy van egy oldala, amit egyáltalán nem kedvelek. Egyedüli gyerek, a szülei mindig mindentől kikímélték, aligha van reális életképe. Ez nem is lenne probléma, hanem a viselkedése... Régen túlsúlyos volt és bántották a környezetében, aztán lefogyott, jól is néz ki, de a komplexusai megmaradtak. Nem buta, elég művelt, de annyira primitíven viselkedik néha, hogy a falra tudnék mászni. Ilyen fazonjai vannak, hogy: "Hallottam, visszahallottam ettől meg attól, ezt meg azt mondta rólam..." stb. Aztán olyan húzásai vannak, hogy Facebookon nyilvánosan állapotban szidalmaz másokat, meg utalgat és utána csodálkozik, hogy nem kedvelik. Néha úgy érzem, hogy nagyít is, eltúloz dolgokat. Ha netalán megemlítem neki azt, hogy ez nem volt jó húzás, szóval egy kicsit kritizálom, akkor már mindjárt én vagyok a rossz és nézzem meg, hogy a másik mit csinál, mit mond, stb. Így hárítja a dolgot, hogy mindjárt másra mutogat. Hiába mondom neki, hogy nem másról, hanem róla van szó! A legdurvább az, hogy került már kellemetlen helyzetbe Fb bejegyzés miatt (számon kérték, hogy mire föl beszél így valakiről) és utána ahelyett, hogy belátta volna, hogy hibázott, újra írt egy állapotot és ismét szájaskodott. Mintha szándékosan újra és újra kihívná maga ellen a sorsot, aztán meg sír, hogy őt mindenki bántja, stb. Miért viselkedik így? Mi az oka az ilyen primitív viselkedésnek? Arrogancia? Normális válaszokat várok. 23l.

2012. szept. 30. 17:04
 1/5 Ivan Iljics ***** válasza:

Ha túlsúlyos lenne még mindig, akkor is ilyen lenne. Legalábbis szerintem.


Azt hiszem nem szándékos hanem tudat alatti kényszercselekvés ami abból a gondolatból következik hogy ha közel engedi magához az embereket akkor csak bántani fogják. Ezért ahelyett hogy barátkozna inkább "ellöki" maga mellől az embereket hogy ne bántsák.


De mivel ez nem tudatos, ezért ő csak annyit érzékel hogy nincsen sok barátja, mindenki utálja... stb.

2012. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez többrétegű dolog szerintem, de csak tippelek.


Akár a figyelemfelkeltés is közrejátszhat. Azt akarja, ha zajlanának az események körülötte. Miután "lehordják", sajnáltatni szeretné magát, valakit "odaláncolni" maga mellé (ez lehet te lennél, aki mindenben egyet kell értsen/ki kell tartson mellette).


Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2012. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Annyit hozzátennék, hogy ez szerintem sem akar tudatos lenni.
2012. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem gyerek még (kortól függetlenül). Tán okosabb lesz pár év múlva. Nem tudom, hogy gyorsíthatnád a folyamatot.
2012. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt észrevettem már, hogy ha valamiről más a véleményem, akkor meglepődik... Egyébként a szülei mindig azzal voltak elkeveredve, hogy jaj, a kisfiúk lelki világa nehogy sérüljön...
2012. szept. 30. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!