Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az iskolában...

Miért van az hogy az iskolában az osztálytársaim ismernek egy csomó embert más évfolyamokból én meg csak a saját évfolyamomat ismerem?

Figyelt kérdés

Hogy csinálják hogy annyi embert ismernek, annyi emberrel tudnak beszélgetni meg ilyenek?

Középiskolába járok 10. osztályba.


2012. okt. 2. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Úgy, hogy nyitottak az emberekkel, mernek mással is beszélgetni, ismerkedni. Ez nagy előny, mert egyetemen például én is ilyen vagyok, hogy ismerek szinte mindenkit a szakon, (pedig 300fő/évfolyam) és előny, ha vannak kapcsolataid
2012. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nekem is hasonló gondom volt/van. Én sem értettem, hogy lehet az, hogy az osztálytársaim minden szünetben rohannak át a szomszádos termekbe, hogy aztán a szünetet a két-három évvel idősebbekkel töltsék... Kiderült, hogy van, aki edzésről ismeri a többieket, van, akinek a más évfolyamos barátja a testvére osztálytársa/pasija/csaja volt, van, aki énekkarról, szakkörről, cserediákprogramról ismeri az illetőt. Volt egy csaj, aki mindenkivel (szabályosan MINDENKIVEL) jóban volt, róla meg kiderült, hogy random szólította le az embereket a folyosón :D egyszer szemtanúja is voltam. Ült a büfében egyedül, mellette lévő asztalnál egy négy-öt fős baráti társaság. A csaj fogta magát, megkocogtatta a hozzá legközelebb ülő vállát és megkérdezte, tanítja-e őt Xy tanár úr. Aztán továbbszőtte a beszélgetést, végig rajta maradt a figyelem, aztán egyszer csak (nem sokkal később) felállt, megköszönte a beszélgetést, elmondta a nevét és elment. Másnap ő is ott ült a baráti társaság közepén. Te is csinálghatod ezt, ha ismerkedni akarsz másokkal. Valami mondvacsinált ürüggyel (pl. Szia, ne haragudj, nem láttam XY tanárnőt...? Nincs a tanáriban. / Szia, bocsi, de neked eddig nem barna volt a hajad? Nagyon jól áll ez a szőke, de ugye, befestetted? / stb.) szólíts le másokat. Vagy vállalj mindenféle programszervezéseket (pl. jegyeladás sulis programokra), és akkor a "munka" miatt beszélned kell másokkal. Vagy ha valaki ugyanazon a buszon utazik suliba menet, mint te, menj oda hozzá, hogy "Szia, te a nemtommilyen iskolába jársz, ugye? ". Sok sikert! :)
2012. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, általában onnan ismernek másokat is, hogy olyan dolgokban vesznek részt, amik nem osztály szinten történnek, hanem pl. edzésre járnak, vagy különböző szakkörökre, meg ilyesmikre. Illetve vannak azok, akik már eleve ismernek valakiket más osztályokból, mert már suli előtt is barátok voltak, vagy rokona jár más osztályba, stb., és rajtuk keresztül ismerik onnan a többieket.
2012. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!