Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy csomó ember miért tömegesz...

Egy csomó ember miért tömegeszmékben keresi az egyediséget saját teljesítmény felmutatása helyett?

Figyelt kérdés

Sok embert láttam, aki azért fél a globalizációtól, mert egy globalizálódott világban "mindenki egyforma lesz."


Kérdem én, miért is?


Tegyük fel, hogy Magyarországon mindenki angolul beszélne, és karácsonykor a Mikulás hozná az ajándékokat.

És akkor mi lenne? Attól még nem lehetne X ember hobbi-barkácsoló, Y ember regényíró, Z ember pedig bélyeggyűjtő?


Miért nem az egyéni érdekelődési körökben, hobbikban, elfoglaltságokban keresik az emberek az egyediséget a tömegeszmék helyett?


Attól, hogy "magyarok vagyunk" még attól sem egyforma az országban minden ember, hiszen valaki autót bütykölni, valaki horgászni, valaki festeni szeret.


Hogyha az egész bolygón egységes kultúrája lenne az embereknek és mindenki egy nyelvet beszélne, ezek az egyedi dolgok akkor is megmaradnának.


Szerintem az ilyen egyedi érdeklődési körök, teljesítmények sokkal fontosabbak, mint a tömegeszmék.


2011. ápr. 25. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az is az amerikai tömegeszme magyarságban hívő tömegeszme fölé helyezése, tehát te azt tartod fontosabbnak, mások pedig a magyarságtudatot.


Szerintem el kellene fogadnod, hogy nem kötelező mindenkinek hinni a globalizálódott világban, ha nem akar.

2011. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A globalizmus nem csak a társadalmakat de az individuumot is olvasztótégelybe helyezi.


Tehát nagyon nem értem a kérdésedet.

2011. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert nem vagyunk egyformák

remélem segítettem

az első két válaszoló pedig képtelen elvonatkoztatni a politikától.

2011. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!