Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A baratnom ongyilkos akart...

A baratnom ongyilkos akart lenni a baratja miatt. Bevett csomo gyogyszert. Most korhazban van. Kimostak a gyomrat. Mikor engedik ki? Mert olyanokat mondanak, hogy akar bent lehet egy hetig is. Sajat felelossegere nem tavozhat elobb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
nem tudom konkrétan, de azt gondolom, ha ilyen felelőtlen tette volt - nem nagyon kiváncsiak az orvosok egyenlőre a "saját felelősségére" (ami nincs) hozott döntéseire
2011. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetris ***** válasza:
70%
Maradjon csak a kórházban addig, amíg teljesen rendbe nem jön. Hidd el, nem véletlenül tartják bent a betegeket napokig, vagy akár hetekig. A bevett tablettáknak lehet utóhatása, ami akár szívritmuszavar, vagy tüdőelégtelenség, vagy bármi életveszélyes ok lehet. A kórházban pedig lesz bőven ideje arra, hogy átgondolja az életét, és legalább ott nem kell attól félni, hogy megismétli, mert felügyelet alatt van.
2011. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:
70%
Ha elmúlt 18, akkor saját felelősségre távozhat, a kórház nem börtön.
2011. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Kiskorú akkor nem mehet saját felelőségre se, ha már felnött mehet.
2011. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. 21 éves a barátnőm. Voltam bent nála és megbánta amit tett. Látom rajta. De fél attól,hogy bent fogják tartani sokáig és elküldik pszichiátriára. Ilyet megtehetnek????
2011. ápr. 17. 14:45
 6/11 tetris ***** válasza:
100%
Beutalót biztos fog kapni a pszichiátriára, de hogy elmegy-e, vagy sem, az már az ő döntése. Kényszeríteni nem fogják!!!!
2011. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor holnap megkerheti az orvosat,hogy haza mehessen??
2011. ápr. 17. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
én úgy tudom hogy ha először van ilyen akkor nem tarthatják bent , második alkalommal viszont már igen kb 1-2 hétig
2011. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm háromszor követett el öngyilkossági kísérletet, kétszer tablettával, egyszer érvágással. Mindhárommal kórházba került szerencsére időben. A harmadiknál akarata ellenére ugyan, de kórházban fogták és pszichiátriai kezelést, rengeteg törődést, és odafigyelést kapott. Ilyen helyen nem egy idiótának nézik az embert, hanem beteg embernek, akinek segítségre van szüksége. Barátnőm 3 hétig volt kórházban, de úgy jött haza mintha kicserélték volna. Eltelt két év, és azóta állítása szerint még csak eszébe sem jutott, hogy meg szeretne halni, sőt, azt is nagyon bánja, hogy egyáltalán így érezte valaha. Ez nem játék! Ha valaki komolyan meg akar halni, akkor nincs olyan hogy hopp felébredek, hülye voltam, holnaptól minden máshogy lesz. Talán így lesz néhány hónapig, de ha megint jön valami, újra megpróbálja és mi van ha akkor sikerrel jár? Ezt a gondolatot gyökereiben kell kiirtani a fejében, és ahhoz segítség kell. Én BARÁTKÉNT egyáltalán nem segédkeznék abban, hogy minél előbb kihozzam a kórházból, hiszen ott segítséget kap! Ezt szintén tapasztalatból mondom, hiszen barátnőm első próbálkozása után borzalmasan érezte után, ahogy a második és harmadik után is.... Első után a szülei, és mi barátok azon voltunk, hogy ne legyen neki lelkileg megterhelő a kórházban lét, minél előbb hazamehessen a megszokott környezetbe, látszólag megbánta, többé úgysem tenne ilyet... Hatalmas szerencsén múlt minden alkalommal hogy még itt van közöttünk. Aki egyszer megteszi olyan komolyan hogy kórházba kerül, az megteszi másodszorra is...
2011. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én BARÁTKÉNT egyáltalán nem segédkeznék abban, hogy minél előbb kihozzam a kórházból"


A kedves előző hozzászóló nagyon helyesen megválaszolta a kérdést. Én inkább abban segítenék, hogy rendszeres pszichoterápiához jusson, hogy az olyan jellegű helyzeteket, amik ilyen rossz állapotba juttatják megtanulja kezelni, túlélni anélkül, hogy maga ellen forduljon.

2011. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!