Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magamra ismertem a szegénység...

Magamra ismertem a szegénység kultúrájában. Ciki?

Figyelt kérdés
Hogyha van egy kis pénzem, akkor nem teszek félre belőle egy fillért sem, hanem egy részét elköltöm hasznos dolgokra, pl. ruhákra, másik részét pedig hülyeségekre, nem maradandó dolgokra. Egyáltalán nem tudok spórolni, állandóan vásárolhatnékom van és ha nem vehetek semmit, akkor nagyon elszontyolodok, az egész napomat elcseszi. Már gyerekkoromban is ilyen voltam, folyton járkáltam a boltba édességért, akkor is,h a nem is kértem csak legyen meg a vásárlás öröme. De a néném pl. olyan,h ogy ráül a pénzre és gyűjti, mint a hörcsög. Nem is vesz belőle semmit csak azért gyűjti, hogy legyen. Hogy képes valaki így élni? Én nem tudnám ezt megcsinálni.

2012. okt. 3. 14:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na barátom, elmesélem, hogy 2011 júniusáig pont így éltem. Aztán egy nap rájöttem, életveszélyes, hogy majdnem nulla forintom van. Aztán azóta a "bevételem" egy szerény százalékát beteszem a bankba, egy olyan betétbe, ami havonta kamatozik, de csak akkor, ha nem veszek ki és teszek be. Eltelt azóta 14-15 hónap, most annyi pénz van a számlámon, hogy halálosan nyugodt vagyok, nem érhet különösebb baj és ráadásul az a FÉLRETETT PÉNZ NEM IS HIÁNYZIK. Miért? Mert amúgy is elköltöttem volna olyan dolgokra, amire egy hónap után nem is emlékszem. Szerintem ennyi a titok, tégy félre egy szerény százalékot és kész, ne is gondolj utána arra a pénzre, olyan bankot válassz, ahol nincs bankkártya, nincs netbank, nincs parkoló, kényelmetlen legyen odamenni és kivenni pénzt.
2012. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én inkább gyűjtögető típus vagyok. Általában gyűjtök valamire mindig, de ha nem akkor is jobb szeretek gyűjtögetni. Természetesen költekezem is rendszeresen, de mondjuk nem tudna zavarni, ha úgy halnék meg hogy milliókat hagytam hátra.
2012. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Választhatsz: következetes leszel és félreteszel, amennyit kell, vagy: a szép új ruháidban fogod végezni egy csinos híd alatt. Ilyen egyszerű, csak választani kell:)
2012. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
(Alkoholista) Apám mellett megtanultam, hogy gyűjteni kell, félretett pénznek kell lennie, mert ha nincs, nagy bajban leszel egy "szép" napon.
2012. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!