Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni a szomszéd...

Lehet valamit tenni a szomszéddal?

Figyelt kérdés

Közös kertünk van a szomszéddal, közös bejárattal.

A szomszéd évek óta gyűjti a szemetet a bejáró folyosón és a kert elején, nem hajlandó eltüntetni mondván az az ő területén van. Legalábbis szerinte, mert logikai úton levezette hogy mivel az ő háztetőjének a folytatása a folyosó teteje, az az ő része.

A főbérlőm egy nyugdíjas néni, már a halálán van az idegtől.

Mikor próbál érvelni hogy közös a kert, elküldik azzal hogy ott egy régi ajtónyílás a házából a másik utcára, nyissa meg azt mert az az övé (???).

A néni 50 éve költözött ide, már akkor be volt falazva az a bejárat és a ház alaprajzán sincs feltüntetve, én már komolyan el kell hogy gondolkozzak rajta hogy tényleg ennyire idióták vagy csak a főbérlőmet akarják-e a sírba tenni.

Tehát a kérdés: kihez lehet fordulni amikor az egyik tulaj önhatalmúlag kisajátítja és telehordja szeméttel a közös kertet?


2012. okt. 15. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szemét közegészségügyileg is káros, akkor bejelentést kell tenni az önkormányzatnál.


Egyébként a Földhivatalban meg lehet nézni, hogyan van bejegyezve a telek. Ha osztatlan közös tulajdon, akkor minden tulajdonosnak egyenlően van beleszólása a telekkel kapcsolatos változtatásokba, így a gyűjtögetésbe, tárolásba is.

2012. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan mit jelent hogy közös a kert?
2012. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az első mindent elárult. Viszont, ha bérled a lakást, akármi is lesz ennek a sztorinak a vége, valami mással úgyis mindig kikészítenek majd. Lehet, hogy célszerűbb volna egy másikat keresni, ahol az ember nem ütközhet ilyen problémába, bár igen, tudom, hogy ez nem olyan könnyű!
2012. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom kertkapcsolatos! Tehát a bejárat, az udvar, a kis virágos kertek és minden, ami bent található. Gondolom..
2012. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Osztatlan közös, három tulajjal de ebből kettő áll tényleges kert és bejárat-kapcsolatban, a főbérlőm és ez a szemétláda.

Sajnos a "szemét" használatlan hűtőből, építési törmelékből stb. áll.

Engem nem a kinézet zavar, hanem hogy szerencsétlen néni ki van idegileg :)

Tehát azért tettem fel a kérdést, hogy hogyan lehetne intézkedni.

A néni szép szóval hiába kér, így kéne valami hatósághoz fordulni.

2012. okt. 15. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!