Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy kukkoló...

Mit lehet tenni egy kukkoló szomszéddal?

Figyelt kérdés
Párom és én (23/N) családi házban élünk, az út túloldalán viszont egy 4 emeletes társasház van. Ennek a legfelső emeletéről az erkélyről egy pasi állandóan kukkolni szokott. Onnan szerintem az egész kertünket belátja, úgyhogy napozni sem tudok nyugodtan. Egy ideig azzal nyugtattam magam, hogy csak beképzelem a dolgot, de aztán egyik este mikor a kutyát sétáltattam szembe jött az utcán részegen és azt mondta "Szia szépségem, szoktalak ám figyelni, majd nézz fel néha!" Na innentől kezdve kissé üldözési mániám lett. Ha kiteszem a lábam a házból rögtön magamon érzem a tekintetét. Mit tegyek?
2012. aug. 28. 12:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%

Van a kertetekből egy picike rész is amit nem lát ??

Ha van oda bújj be :) na jó csak vicceltem... ha látod legközelebb beszélj vele!!

2012. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
50%

Nehéz ügy :/ szerintem, udvariasan menjetek át a pároddal együtt és kérjétek meg vagy akár a rendőrségen is feljelenthetitek!! De előbb bizonyosodj meg róla, hogy nem e csak figyel,nehogy baj legyen (pl a szembe szomszédunk is sokat figyel az utcára,mert rablás is volt már és óvatos)


Ennél többet nem tudok mondani :(

2012. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
56%
Vagy talán (bár nemtudom mekkora a távolság) ha meglehet oldani, rakassatok olyan kerítést amin nem lehet átlátni, vagy csak náddal borítsátok be.
2012. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

azért egész nap csak nem kukkol? Nem hiszem, hogy pusztán azért fel lehet valakit jelenteni, mert kinéz az ablakon. Akkor felénk a legtöbb vénasszonyt fel lehetne, mert még ki is szólnak az ablakból. Ha szóban is zaklat, az más.

Próbáld meg nem zavartatni magadat, mást nem tehetsz.

2012. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Udvariasan beszéljetek vele.

Ha ezután is csinálja, akkor pedig egy erősebb, "meggyőzőbb" ismerősötök beszéljen vele.

2012. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Tegyél rá magasról. Silány, elb**tt kis élete ebből áll. Szánalmas alak csak szánni lehet. Ha még egyszer beszól mondd meg neki, hogy addig leskelődik, míg valaki kiveri a szemét. A szóbeli inzultálás meg zaklatásnak minősül pláne ha szexuális kifejezéseket tartalmaz Ha van rá lehetőség tegyetek fel a ház hátsó részére egy nagy napellenzőt aztán leskelődjön.
2012. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Az út túloldalán 4 emeletes háztömbök vannak te pedig napozol elöttük. Ezek után pedig rácsodálkozol a világra hogy néznek. Hidd el nem csak ő néz.

Ez az egyik véglet.


A másik véglet pedig az mikor ő veszi a bátorságot és ilyet beszól neked a nyilt utcán.


Első lépésként nem javaslom hogy párod ráugraszd, mert könnyen visszájára fordulhat a dolog. Ha nagyon hangosan ugráltok még elterjed hogy direkt provokálod a szemben lakókat, kimész napozni húzzák be a fügönyt? Lesz ilyen hozzáállás is.


Legjobb utad, ha van családja, majd az asszonya ad neki. Mikor odaszólt neked az utcán egyböl vissza kellett volna kérdezni hogy: a feleséged mit szól a dologhoz? Beszéljek erről vele?

Mostmár ne csinálj semmit, ha megint túllépi a határokat akkor szegezd neki ezt a kérdést.

2012. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ú na hát Én akkor osztom ki úgy,hogy máskor rám se akarjon nézni.Egyébként már rég hívtam volna a rendőrséget,ha más nem figyelmeztetik.Vagy beszélsz vele(Megkérdezed miért leskelődik),felveszed az egész beszélgetést és megmutatod a rendőrségen.Vagy csak megmutatod neki és elmondod,ha még egyszer meglátod,hogy leskelődik feljelented.

Egyébként az én párom már tett volna lépéseket az ügyben.Mondtad már neki?Nem beszélgetett el a pasassal?

2012. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Amikor az utcán beszólt ott állt mellette egy nő, nem tudom ki lehetett, de elképzelhető, hogy a felesége volt. Azt a nőt elnézve ő nemigen szól semmit, mert a pasi egy agresszív állatnak néz ki a nőnek meg olyan megfélemlített feje volt. Én sem mertem visszaszólni neki. Csak mentem tovább.

Mégis mit mondjunk egy ilyen embernek? Ha odamegyek, hogy légyszi ne bámulj már folyton mert zavar, csak kiröhögne szerintem. Másrészt nem is mernék így odamenni és ezt megmondani.

2012. aug. 28. 12:53
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél egy napernyőt ezerötért akciósan. A nap belát alá, a szomszéd meg nem.
2012. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!