Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy bizonyos...

Mi lehet az oka, hogy bizonyos emberek így viselkednek velem? .

Figyelt kérdés

Iskolás koromtól kezdtem ezt megfigyelni...

Teljesen normális, átlagos, jó megjelenésű és normális (nem különösebben feltűnő) viselkedésű ember vagyok és voltam is,(nő).

Ennek ellenére általános iskolás koromban többször előfordult, hogy bizonyos tanárok engem vettek elő valamiért, semmiségekért megalázóan megbüntettek, míg voltak, akik sokkal nagyobb bajt csináltak, azzal meg nem foglalkoztak.Ez épp elégszer fordult elő ahhoz, hogy ne lehessen a véletlen számlájára írni.Igaz, nem minden tanár pikkelt rám, csak 2-3, érdekes módon a normálisabbjának semmi baja nem volt velem.A gyerekek hasonlóan voltak velem.A bunkók találtak meg a hülyeségeikkel, de minden nyilvánvaló ok nélkül.

Később, a középsuliban hasonlóan alakult.Volt olyan tanárnő, amelyiknek első látásra megakadt a szeme rajtam és attól fogva ott kötött belém, ahol tudott, de volt más tanár is, aki elejétől fogva nem csípett valamiért..A többiek felé nem volt ilyen megnyilvánulása.Ott viszont a diákok közül senkinek nem volt baja velem.

Aztán később a munkahelyeken is, szinte mindenhol előfordult legalább egy ilyen idióta, aki ilyen ok nélküli konfliktusba kezdett velem.

Fogalmam sincs, ez minek köszönhető és mások sem magyarázták még meg nekem, de azt látom, hogy vannak olyanok, akiknek ilyen problémájuk nincs.(Meg persze olyan is, akinek még rosszabb ilyen szempontból a helyzete).

Persze látatlanban ezt tudom, hogy nem könnyű megmondani, csak valami tippet várok, vagy ha valakinek van hasonló tapasztalata, esetleg tanácsa, mit lehet tenni ilyen helyzetekben.Én tapintatos ember vagyok, de sosem voltam rest megvédeni magam, ha valaki "kóstolgatott".


2012. okt. 16. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Irigyek rád?
2012. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, a suliban szerintem nem lehetett irigység az oka.Nem voltam a többieknél jobb helyzetben semmilyen tekintetben, velük egy szinten lehettem, úgy látom.Sőt, nem voltam stréber, legjobb tanuló, viszont rossz gyerek sem, sosem kerestem a bajt.Kicsit szeszélyes voltam, néha szomorú, máskor bohóckodós, de semmi különös...

Munkahelyen már esetleg lehetett irigység, mert bár nem vagyok abszolút egy nyalizós tipus, de a főnökökkel valahogy mindig jobban kijöttem, mint a kollégákkal, kollégák közül is az intelligensebbek társaságát kerestem, mert velük találtam meg a hangot,náluk éreztem, hogy őszintén elfogadnak.Azt megfigyeltem, hogy talán bizonyos embertipusokkal keveredek rendre összeütközésbe.Egyik ilyen a mártír tipus,másik az a bizonyos álszent "én feddhetetlen jó ember vagyok, nekem szabad, neked nem"tipus (biztos érted, milyenekre gondolok).

Meg a nagyon egyszerű emberek még azok, akik nem nagyon tudnak elviselni.Sosem én kezdtem ezeket a nézeteltéréseket.

2012. okt. 16. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez ez vagyok csak fiú változatban. Valószínűleg ez azért lehet, mert látják rajtam, hogy megvédem magam. A szókincsem bő és úgy érzik, ezzel őket lenézem.
2012. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem állsz eléggé a sarkadra. Azt pécézik ki, azzal szemétkednek, aki hagyja. Alsóban én is ilyen voltam, csendes, jól nevelt, udvarias, nem álltam ki magamért akkor sem, ha bunkóztak velem. Aztán idővel benőtt a fejem lágya. A későbbiekben sem úgy nézett ki a dolog, hogy visszaszóltam, de ha valaki nem megfelelő attitűdöt tanúsított velem szemben, bizony kerek perec megmondtam a frankót.

Gimnáziumban már nem is voltak ilyen problémáim.

Nem kell bunkónak lenni (sőt, ez a létező legrosszabb megoldás, a bunkóságra bunkósággal reagálni), hanem állj ki magadért, kulturált, udvarias formában juttasd kifejezésre a nemtetszésedet, amennyiben az jogos.

2012. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!