Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen "rémségesek"...

Miért ilyen "rémségesek" bizonyos népi rigmusok, gyerekdalok? (most főleg az angolokra gondolok, de ha jobban belegondolunk, a magyarok között is van pár ilyen)

Figyelt kérdés

Igazából én ezt most nem megbotránkozva kérdezem, csak furcsállom, hogy ilyeneket ki tudtak valaha találni :)

Például ennél kevés betegebb van:

Three blind mice. Three blind mice.

See how they run. See how they run.

They all ran after the farmer's wife,

Who cut off their tails with a carving knife,

Did you ever see such a sight in your life,

As three blind mice?


Vagy ez:

Ten little Indian boys went out to dine;

One chocked his self and then there were nine.

Nine Indian boys sat up very late;

One overslept himself then there were eight.

Eight Indian boys traveling in Devon;

One said he'd stay there then there were seven.

Seven Indian boys chopping up sticks;

One chopped himself in halves then there were six.

Six Indian boys playing with a hive;

A bumble-bee stung one then there were five.

Five Indian boys going in for law;

One got in Chancery then there were four.

Four Indian boys going out to sea;

A red herring swallowed one then there were three.

Three Indian boys walking in the zoo;

A big bear hugged one then there were two.

Two Indian boys sitting in the sun;

One got all frizzled up then there was one.

One Indian boy left all alone;

He went and hanged himself and then there were none.


2012. okt. 4. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

magyarok között is találni ilyenek (se füle se farka, vak varjucska,mitől véres a lábad, katalinka szállj el, ég a házad idekint....)


a magyarázat: mert nem babusgatták meg tutujgatták a gyereket, hanem az életre nevelték. amihez hozzá tartozik a halál a sérülés és a fájdalom is

2012. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az életre nevelés pozitívnak hangzik számomra, de például ott a:

"Csigabiga told ki szarvadat,

ha nem tolod, összetöröm házadat."


Ez egy kicsit már indokolatlanul agresszív, bár nem hiszem, hogy a baltás gyilkos ettől a dalocskától lett baltás gyilkos.

2012. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésről a következő vicc jutott eszembe:


Egy család kiköltözik az USA-ba, a kisgyereket beadják az oviba. Az első szülői értekezleten az óvónő mondja az anyukának:

- Vigyék el pszichológushoz a gyereket, megmagyarázhatatlan kegyetlenség, agresszivitás látszik rajta.

- Miért, miből látszott?

- Égő csigát rajzolt.

- Égő csigát? De hát ez igen egyszerű. A magyar gyerekek a csigát így hívogatják ki a házukból: Csiga-biga gyere ki, ég a házad ideki.. Talán volt más is?

- Hát, mindenféle sérült madarakat rajzol, például a múltkor egy vak madarat.

- Hm, hogyan? Ja, igen. Ön nem hallotta azt a kedves magyar mondókát, hogy csip, csip, csóka, vak varjúcska.?

- Na, jó. De a csonka tehén mégiscsak durva.

- Csonka tehén? Hm.. Ja, igen. Egy nagyon helyes kis dalocskánk van: Boci, boci tarka, se füle, se farka..

- ..és mondja, kedves anyuka! Semmi vidám, kedves dalocskát nem énekelnek a magyar gyerekek?

- Dehogynem. Ott van például a Süss fel nap, fényes nap... kertek alatt a ludaink... megfagynak.


Mondjuk a Te versed pedig Amerikában ismerik, semmivel sem jobb, mint ezek.

Talán amikor gyerek voltam igazán bele sem gondoltam, hogy a tehénnek letépték a fülét, vagy meghalnak a libák a hidegben.. ami még akkor életszerűbb volt, a libák nem keltetőgépekben éltek, ha nem sütött a nap, fáztak.

Nekem a fenti vers magyarul volt meg egy számokat tanító könyvben szerecsenekkel, a neten nem találtam, majd lehet begépelem, a könyv nincs itt, de megtanultam.

2012. okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!