Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bárhova kerülök, mindig...

Bárhova kerülök, mindig figyelem, hogy mások mit gondolnak rólam, mik a reakcióik felém. Ha negatív reakciót látok, az rettenetesen meg tud rémíteni. Mi a teendő ezzel?

Figyelt kérdés

Most egy külföldi kollégiumban vagyok, és van pl. egy lány, akivel az első két hétben sokat beszéltem. Múltkor sétált a parkban, találkoztunk, de csak pár szót mondott és már ment is tovább. Meg mostanában ha intek neki, megszólítom, nem is mosolyog, mintha annyira nem érdekelné, pedig az elején tök kedves volt velem.


Van egy másik csaj, akivel az első napokban beszélgettem, de azóta mindig azt látom, hogy más társaságokkal egy csomót beszél, de velem, mintha nem akarna. Ilyenkor is azon gondolkozom, hogy miért nem kedvel.


Ez egy tipikus történet, és ilyenkor mindig megijedek, görcsölök és egy csomót gondolkodom, hogy mit rontottam el. Van egy másik lány, akivel beszéltem, és láttam, hogy olyan kulcstartója van, hogy bele van gravírozva egy üvegkockába egy idézet. Elvettem, megnéztem és valami olyasmit mondott utána, hogy tök fura neki, amikor az emberek meg se kérdezik, hogy elvehetnek-e valamit. Olyan, mintha nem is nekem mondta volna, hanem csak úgy a levegőbe és utána mikor megkérdeztem, hogy most baj-e, hogy megnéztem, akkor azt mondta, hogy "dehogy is", megint csak úgy, mintha semmi nem történt volna, mintha nem is értené, miért kérdeztem.


De mindig megijedek ilyenkor, hogy rosszat gondolnak rólam, hogy megutálnak, meg ilyenek. Többször kerültem az életemben olyan helyzetekbe, hogy egy közösség kiutált. Mit tegyek, hogy ez megszűnjön?


2012. okt. 18. 20:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!