Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szegénység lehet indok az...

A szegénység lehet indok az igénytelenségre?

Figyelt kérdés

Munkám miatt naponta járom az országot, és elég vegyes a kép amit látok. Vannak nagyon szépen rendezett települések, de van olyan is amin keresztülhajtva a hányinger kerülget. Főleg a kisebbség által lakott részek állnak nyakig gazban, szemétben. Nekem ne mondják már azt, hogy ez azért van, mert szegények. Nagyszüleim, rokonaim is szegények voltak, mégsem volt nyakig a szemét meg a sz*r az udvarban, kertben, ház előtt.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 25. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha a legelső kérdésre vársz választ, akkor:


Nem. Fürödni lehet a legolcsóbb szappannal, hajat mosni is, egy fésű 200forint. A szemét összeszedése sem pénz kérdése.


Ha a kisebbség szidását várod, abba nem megyek bele, egyáltalán milyen kisebbségről akarsz beszélni? (Persze, tudom, egyértelmű...) De pl. vannak sváb kisebbségi települések, van görög, van horvát, szerb (gondoljunk Szentendrére!) stb. stb.

Mindegyiknek megvan a maga sok évszázados oka, miért olyan, amilyen, legyen az gazos vagy virágzó.

2012. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igénytelenséget nem a pénz kérdése okozza, hanem a nevelésé és a "kultúráé".
2012. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szegénységnek nem kell kéz a kézben járnia az igénytelenséggel.

Sőt, vannak, akik jól állnak anyagilag, de az otthonuk kegyetlenül koszos! Hallottam már ilyet olyan embertől, aki lakásokba járt takarítani. Elegáns, gazdag család, de a lakása...Kívül huj, belül fuj...

2012. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem sem vet fel a pénz, de nálam alap, hogy tisztálkodom minden nap, és a ruháimat is rendben tartom.


"Főleg a kisebbség által lakott részek állnak nyakig gazban, szemétben."

Ez náluk így alakult, de hidd el, a fémezésből és egyéb bűncselekményekből meggazdagodottak udvara is ugyanolyan botrányosan néz ki, mint a szegényebb társaiké.

2012. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek nem a szegénység az oka,hanem a nemtörődömség,hogy magasról sz@rnak bele a világba.Egészségükre,jó leprát,meg ótvart.
2012. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!