Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből, egyik...

Elegem van mindenből, egyik napról- a másikra élünk, ez kihatással van a családi életünkre is-más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Dolgozunk látástól-mikulásig, de mikor a csekkeket befizetjük,ételre semmi pénzünk sem marad (s az sem biztos,hogy be tudjuk fizetni az aktuális csekkeket)-voltatok ilyen nehéz helyzetben,mint mi?Most is fizetési előleget kellett felvennünk,mert nem volt ételre sem pénzünk,és egyfolytában ezen idegeskedem...nincs mostmár szinte boldog,nyugodt pillanatom...ááááááá-mikor lesz itt jobb a helyzet???

2012. aug. 30. 11:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
sürgősen családi kupaktanács, és pénzügyi újratervezés kell...
2012. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
az az igazság,hogy ennél jobban nem tudunk már spórolni-minden pénz meg van fogva-szóval nem hiszem,hogy mi csináljuk rosszul-egyszerűen irreálisan magasnak tartom a rezsiköltségeket is a fizetésekhez mérten...
2012. aug. 30. 11:16
 3/31 anonim ***** válasza:
57%

Igen voltam ilyen helyzetbe. Csak nyögtem... nyögtem... nyögtem... azt meguntam. Át értékeltem az életem.


Szalagmunkából, tanácsadói munka lett, egy szobás garzonból kis kertes ház, és a hitelekbe sem fullok bele.


Mindent lehet csak akarni kell... illetve nemcsak akarni hanem TENNI is kell érte.

2012. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ilyen mélyen még nem voltam. De azért ha bár van is mit enni ,akkor is folyamatosan a hogyan továbbon agyalok,mert ki tudja holnap mi lesz. Elkeserítő
2012. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Mindent gondoljatok, minden egyes apróságot, akárcsak a napi kávét a kisboltban, vagy hasonlók. Nagyon sok dolgon lehet spórolni, és havi szinten ezek a pici dolgok is összehozhatnak jó pár ezer ft-ot.

Mit dolgoztok? Munkahelyen mit esztek? Mennyi szabadidőtök van és hogyan oszlik el? Hol és mit vásároltok? Milyen számlák vannak és mekkorák? Van-e hitel? Hányan éltek egy háztartásban és ebből mennyi a kereső? Van-e autótok? Saját házban/lakásban éltek? Mekkorában? Van kertetek?

2012. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyjából a fél ország hasonló helyzetben van.
2012. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%
Nagyok a számlák? Spóroljatok rajtuk. Inkább azon,mint az ételen. Ha nem esztek megfelelő minőségű, mennyiségű ételt, megbetegedtek és akkor gyógyszerre kell költeni. Internet, tv minek, ha ilyen sząr a helyzet?
2012. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%

Harmadik éve élek így.

Cirka 10 szolgáltatónál vagyok fekete listán.

Az első másfél-két évben még minden nap gyomorgörccsel ébredtem és küszködtem. Féltem a postástól és ki sem mertem nyitni a leveleket.

Aztán egyszercsak eljött a pillanat, amikor már csak megvontam a vállamat. És azóta élek bele a nyagvilágba.


Nettó 90 ezer az összjövedelmem (családi pótlékkal az 5 ezer forintos gyerektartással együtt). Az óvodaidőn kívűli munkavégzésnél, hétvégén többet fizetek a bébiszitternek, mint amit én keresek...


Nem tudom mi lenne a megoldás. Nincs másik munkahely. Lehet ez sem lesz sokáig.

Nincs tervem. Próbálom magam függetleníteni a napi nehézségektől és élvezni azt, amit éppen lehet. A jó időt, a finom ebédet, a gyerek szeretetét, a kollégák kedvességét...

2012. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
A tv valóban felesleges, internet viszont nem, mert azon keresztül is lehet munkát keresni és végezni, a mai világban csak lábon lövi magát az ember ilyen helyzetben, ha a havi 1-2 ezer ft-os netszámlát sem fizeti (szolgáltatótól is függően persze). Nekem is nagyon jó kiegészítés a neten keresztül végzett munka, arról nem is beszélve, hogy munka közben is tudok pár percet szakítani a barátaimra, ha esetleg élőben nem is mindig - ahogy ők sem. Egy mail megírása néhány perc, bármikor lehet, míg összefutni valahol minimum egy óra, és sokkal többet nem tudtunk meg.
2012. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Most mindenkinek válaszolok egyben:

Saját házban lakunk,van kert,mindent,ami bele fért -megtermeljük-azt esszük...-raktam el téluire befőtteket..

2-en vagyunk,mind a ketten dolgoznuk,sok hitelünk van-jobban mondva ,mivel kamatozik mindegyik-már sok van-amit próbálunk fizetni.A lakás rezsije nagy-hiába csak két naponta megy a bojler,vízen spórolunk,ahoigyan tudunk,internet és telefon és tv a legkedvezőbb díjcsomagban-ruhákat évek óta nem vettünk,varratjukaami van.Nyaralni 25 éve nem voltam,anyuékkal utoljára,kocsit nem használjuk,nincs miből tankolni,októberben lejár a műszaki ez két éve 65 ezer volt-most nem lesz rá...szomszédokkal "cserekereskedelem" ami nekem van adok-ami nekünk nincs-ők adnak.Főzök,munkahelyen egy kávét sem iszunk,szendvicset viszünk,nem veszünk ott semmit sem...-ennél többet nem tudok tenni-még esetleg valami másod álláson gondolkodom.Tegnap a párom trombózist kapott-gyógyszerre anyutól kellett kérnem pénzt...-tele vagyok problémával...

2012. aug. 30. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!