Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismamák, hogyan...

27 hetes kismamák, hogyan győzzem le a hányingertől való félelmemet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem ,hogy egyszerüen nem tudok megszabadulni a gondolattól ,hogy ha eszem ,akkor lehet kijön belőlem.Idáig is volt hányinger,de csak egyszer hánytam.Most már enni is nehezen eszem ,és nem esik jól emiatt szerintem,mármint a félelem miatt.Nagyon rossz tud lenni.Ti voltatok így?hogyan győztétek le?
2012. szept. 14. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy KELL a táplálék. És első sorban nem a babának, mert ő elvesz mindent a szervezetedből, amire szüksége van, hanem Neked.

Nem baj, ha nem esik igazán jól, de erre gondolva egyél. Sokszor keveset, és olyat, amit megkívánsz, vagy ha nem kívánsz semmit, akkor olyat, amitől nem undorodsz.


Én legutóbbi terhességemmel a 18. hétig voltam non-stop hányingerrel. Éjjel-nappal. Egyszerű dolgokat ettem. Pl. egy kifli. Mindig kinéztem valamit, és megettem. Mindegy mi volt az, mert semmi nem esett jól. Túl kell menni szépen, és hipp-hopp eltelik az az idő, még akkor is, ha most rengetegnek látszik...

2012. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Számomra is ismerős az amit írsz. 28 hetes vagyok, de a mai napig kísér az étkezéseknél a gondolat, hogy mindjárt kijön. Sokszor voltam én is emiatt tiszta letargiába, lehangolt voltam, nem volt erőm, mert nem ettem annyit amennyit előtte stb. Tudod ilyenkor, abbahagyom azt amit éppen eszem, nem számít mennyi van a tányéron, mert ha nem esik jól, akkor minek erőltetni. Azt tanácsolom,hogy biztosan van, olyan étel, amit szívesen eszel. Pl. vajas kalács, vagy egy könnyebb szendvics,( igaz ezektől rám hipp-hopp feljött pár kiló), de nem bánom, mert legalább olyat ettem, ami jól esett, és tudtam, hogy nem fog kijönni.

Egyél sok gyümölcsöt, nekem azok mindig bent maradtak, mert nagyon szeretem őket, az édes ízüket, és így vitamint is vittem be.

Tudom, hogy nagyon rossz, de tényleg próbálj ne arra koncentrálni, hogy kijön, hanem, annyit egyél éppen egy adott ételből amennyi jól esik. Ha két falat akkor két falat...nekem is volt, hogy fél óráig ettem a paprikás krumplit, mert minden egyes falatnál öklendezhetnékem volt, de tudtam, hogy muszáj ennem azért főtt ételt is, és így le is ment. Hála égnek sose jött ki, de nem is esett olyan jól, mint egy barack. :)

Ezen sajnos túl kell lenni! Tudod, minden agyban dől el!

2012. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!küszi szépen ,hogy írtatok,olyan ez nekem ,mintha egy pszichológus mondta volna.Azt hittem csak én vagyok így,hogy az agyammal van valami.Hála az Úrnak nem hánytam csak egyszer még idáig,mint írtam,de igazatok van ,valóban fejben dől el minden .Mikor el vagyok foglalva ,vagy társaságban vagyok ,akkor azon veszem észre magam ,hogy eszem ,és milyen jólesik.De azt hiszem ,hogy tübbet nem olvasgatom a netet,mert sajna rossz hatással van rám,mármint a betegségekről szólókat,mert hajlamos vagyok produkálni a tüneteket.De,hogy ti írtatok ,az ,mot felér egy kezeléssel!!!

Még egyszer hálás köszönet érte.

2012. szept. 14. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Uccsó vagyok! Örülök, hogy használt valamit az amit írtunk. Az pedig, hogy nem olvasgatod a rossz dolgokat egy nagyon jó döntés. Hasonló lehetsz mint én, mert én is hajlamos vagyok beképzelni dolgokat, épp ezért csak olyat olvasok és nézek a tévében is, aminek nincs negatív tartalma. Még a híradót is el szoktam kapcsolni, mert mi már csak rémhíreknek nevezzük. Nem tudom miért kell az embereket folyton rossz hírekkel traktálni?!!

Van minek örülnünk, és ezt nem kell negatív gondolatokkal és érzésekkel lefedni. Úgyhogy tényleg csak azt egyél, ami jól esik. Édesanyám is amíg hányós volt, csak kalácsot bírt enni kakaóval, és lám itt vagyunk, egészségesek vagyunk, a baba tényleg azt veszi el tőled amire szüksége van, bármit eszel is. Gondolj arra, nem tart örökké (ha most olyan rossz is), de azért törekedj arra, hogy változatosan étkezz. Pl. a szendvicshez ne csak paprikát egyél, hanem paradicsomot is. Na jó, ez így hülyén hangzik, de valahogy így kell cselekedni!

Boldog Babavárást kívánok Neked a továbbiakban, és tudod csak pozitívan! :D

2012. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!