Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék talpra esettebb?

Hogyan lehetnék talpra esettebb?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember vagyok, akinek a gyerekkora nagyon félre siklott. A szüleimmel nem vagyok egy hullámhosszon, teljesen félre szocializálódtam. Nem értem a mai világ embereit, nem tudok rendesen kommunikálni. Olyan mintha egy külföldi lennék, aki próbál beilleszkedni de nagyok a kulturális különbségek. Egyszerű poénokat nem értek meg, nem veszem észre ha oltanak, ha beszolnak finoman, nem esik le mikor beszél valaki komolyan és mikor nem. Se a verbális se a non-verbális kommunikáció jeleit nem fogom fel. Nagyon szar középsikolába jártam (svéd reform-pedagógia) az egyetemet kínkeservesen végeztem el. A munkahelyen nem értek semmit, már félek hogy hülyének néznek mert minden percben kérdezek valamit. Hogyan tudnék ezen változtatni, hogy zökkenhetnék a magyar valóságba?

2012. okt. 29. 21:13
 1/2 anonim válasza:
Hát nekem csak az jut eszembe hogy keress fel egy pszichológust, ő biztosan többet tudna neked erről beszélni, talán segítene kitalálni mi gátolja a könnyed kommunikációt. Én olvastam nagyon jó önsegítő könyveket, szerintem vehetnél egyet-kettőt, sokat lehet tanulni belőlük. az egyik ismerősöm nagyon goromba volt, miután kapott egy ilyen könyvet, tényleg sokat fejlődött. Mindent bele :)
2012. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
na azért nem biztos hogy az tuti ha bele vagy zökkenve a magyar valóságba
2012. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!