Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudok kilábalni a kisebbr...

Hogy tudok kilábalni a kisebbrendűségi komplexusból?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam előtérbe helyezni,mindig elnyomnak.Csak akkor tudok észrevehető lenni,ha veszekszek,amúgy nem nagyon.Sokan belevágnak a szavamba,ami nagyon idegesít.Amúgy gyerekkoromban minden hisztimre,meg kérésemre az volt a válasza a környezetemnek,hogy nemcsak te vagy az egyetlen gyerek a világon.Az óvodában is folyton ezzel hajtottak el,akkor is,ha engem ért sérelem,mert pl elvettek tőlem egy játékot.Szóval ebben nőttem fel.Nagyon tele vagyok sérelmekkel és egy szolgának érzem magam,akit mindenki csak használni akar.Más is érzi magát így?Egyszerűen nem tud megnőni az önbizalmam,hiába mondogattam magamnak kb egy évig,hogy szeretem magam,meg azóta sok sikert is elértem,mégsem vagyok kibékülve magammal.Ja és nem 14 vagyok,mielőtt még azt hiszi valaki,hogy egy kamasz siránkozik.Igen,ez 14 éves szint,hát bocs,én még nem lábaltam ki ebből.

2012. okt. 30. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld magad, első lépésként.

Ne hisztizz, másodikként.

Végül: viselkedj felnőtt módjára, mert ez tényleg egy 14 éves siránkozása.

2012. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Beszélj suttogva, akkor majd mindenki hegyezni fogja fülét irányodba.
2012. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg odafigyelni a gondolataidra, de objektíven. Próbálj következtetéseket levonni ebből. Lehet változni, nekem is sokat sikerült javulnom.
2012. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!