Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te erős leszel az út végén?

Te erős leszel az út végén?

Figyelt kérdés

Motivációnak szánnám azoknak, akik valamilyen kilátástalannak tűnő helyzetben vannak.


Folyamatosan egyre mélyebb depresszióba kerültem, még az életem is képes lettem volna feladni, kétszer is. Amikor úgy éreztem, hogy már nem lehet rosszabb, folyamatosan napról napra megbizonyosodtam abban, hogy van rosszabb, lesz rosszabb. Majd eljött egy elképesztően üres állapot, nem érdekelt már semmi. Talán ez volt a legrosszabb, hisz ezután jött a reménysugár. Újra elkezdtem hinni önmagamban, abban, hogy lehet még minden a régi, csak tenni kell érte. Motiváltam magam folyamatosan. Mikor már elég motivációt, energiát gyűjtöttem elkezdtem gondolkozni. Felértem ésszel, hogy a legeslegértékesebb dolgokért kegyetlenül kell küzdenem. Újra boldog kezdtem lenni, mert látom magam előtt a célt. Elkezdtem segíteni azoknak az embereknek, akik valamilyen párkapcsolati, lelki problémával küzdenek. Sorban küldtem a bátorítást, ösztönzést arra, hogy beszéljék meg a problémáikat, merjenek szeretni vagy éppen ne adják fel. Szépen lassan jöttek a visszajelzések. Volt aki, csak egy köszönöm-öt írt és volt aki pár nappal később azzal a válasszal tért vissza, hogy megoldották a párjával a konfliktust és újra minden a régi közöttük. Ezzel még több pozitív gondolatot, hitet ébresztettem önmagamban, hisz másoknak is sikerült! Tudom, hogy nekem is fog, csak nem szabad feladnom! Piszok nehéz várni, de megéri. Várakozok egy sms-re egy üzenetre arra, vagy egy biztató szóra. Várakozok, és közben minden tőlem telhetőt megteszek érte. Úgy érzem, hogy kezdek kimászni a gödörből, már az utolsó lépcsőfokon vagyok, csak egy kicsi kell és újra fent lehetek. Elterveztem jó előre mindent: Mikor, mivel megyek ki, mivel lepem meg. Már-már ott tartok, hogy értékelem ezt a világosodó utat melynek a végére értem. Értékelnem kell, hogy mi az, amiben fejlődtem: Ez az „én” már megtapasztalta milyen küzdeni, milyen szeretni. Tudom már mit jelent a másiknak egy biztató szó, apró figyelem. Kis dolgok, de naggyá tesznek. Akárhányszor átölelem, eszembe fog jutni, hogy mit jelent nekem: Ő a mindenem.



2012. okt. 31. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

> Újra boldog kezdtem lenni, mert látom magam előtt a célt.

Örülök neki. :) Remélem egyszer én is eljutok idáig.

2012. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Örülök neki, hogy ilyen pozitív vagy! Sok boldogságot és büszke lehetsz magadra, hogy kitartottál.

Nekem is párkapcsolati problémám van. Hiszem, hogy helyre fog egyszer jönni, majd csalódok, hogy nem. Majd újra hiszek és újra csalódok. Ez megy már 2,5 éve. De még mindig kitartok.

2012. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!