Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni olyan ismerőss...

Mit lehet tenni olyan ismerőssel, aki mióta vegán lett, teljes erővel meg akar téríteni mindenkit?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt kell hallgatni tőle, hogy milyen kegyetlenek vagyunk, hogy nem foglalkozunk az állatok érzéseivel, milyen gusztustalan dolog tejet inni, tojást enni, magunkat mérgezzük a hússal stb. és mindenféle ismeretterjesztő anyaggal áraszt el mindenkit. Eddig lehetett vele érdekes dolgokról beszélni, ezért sajnálnám megszakítani vele a kapcsolatot.
2012. nov. 4. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Valahogy így:

- Figyelj, XY! Őszinte leszek veled, mert kedvellek, mert jó barátok vagyunk. Nagyon szerettem veled beszélgetni, jó humorú, intelligens embernek ismertelek meg. DE! Amióta vegán vagy, gyakorlatilag az idő 90 százalékában erről beszélsz, mindenkit meg akarsz téríteni és ez egyre jobban idegesít. Mindenkit. Ha így folytatod, azzal csak eltávolítasz magadtól, pedig nagyon sajnálnám ezt a barátságot, ezért szépen kérlek hogy változtass.

2012. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Minden alkalommal, mikor rákezd a térítésre, meséld el neki, hogy a legutóbbi étkezésedhez hány állatnak kellett meghalnia. Egy idő után csak észre veszi magát.
2012. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint vegetáriánus, üzenem neki, hogy a térítői tevékenysége kontraproduktív és szánalmas.


Inkább mutasson példát csendben, és csak akkor mondja el a véleményét, ha kérdezik. Akkor se próbáljon "téríteni".


Jó lenne, ha rájönne, hogy a magatartása miatt még több állatot mészárolnak le, mert a húsevőknek annyira elege lesz a hülyeségeiből, hogy dafte is húst esznek. Csendben, passzív példamutatással sokkal többet lehet tenni ezért az ügyért. Ha egy embert meggyőz arról, hogy hetente egyszer ne egyen húst, már tett valamit. Nem kell mindenkinek rögtön full vegánná válnia.

2012. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó!

Teljesen egyet értek veled. Viszont megkérdezném, honnan veszed, hogy a "húsevők" a hét minden napján húst esznek?

Mert szerintem a legtöbben nem.

2012. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolóval egyetértek.


Hát, én húsevő vagyok, és ha belegondolok, szinte minden nap eszek húst...

2012. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


Ez csak saját tapasztalat, megfigyelem a környezetem étkezési szokásait. Aztán mindig örülök, amikor egy (egyébként húst evő) barátommal együtt kajálunk, vega kaját rendel, majd rámkacsint, mondván "ma van a vega napom" :)

2012. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele tenni semmit, legfeljebb a kapcsolatot tudod szüneteltetni. Majd csak észreveszi, hogy hibázott. Vagy nem, de akkor úgysem tudnád újra felvenni a kapcsolatot.
2012. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!