Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok, nők számotokra fontos...

Lányok, nők számotokra fontos a karrier?

Figyelt kérdés

vagy megelégedtek az otthoni dolgokkal és a gyerekneveléssel?

én nem tudom magam elképzelni egy ráerőltetett anyai szerepre és az "otthon dédelgetése" kifejezés alatti régimódi életcélra. ti hogy vagytok ezzel?


2012. nov. 4. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
mi az hogy, nagyon is
2012. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Persze. Viszont az anyaszerep is, így remélem jól fog sikerülni a váltás. Azt az időt, amíg a gyerekek kicsik, teljes erővel rájuk fogom szánni, addig meg dolgozom, meg utána is még annyi időm lesz... hosszú az élet, nem a gyerekeimtől fogom sajnálni azt a pár évet.
2012. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy fontos! Szeretnék felmutatni valamit, hogy én is csináltam valamit az életben. Nálam nem a pénz, hanem a szociális segítségnyújtás az értékmérő.
2012. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Fontos, így szerintem amíg itthon leszek vele, tanulni fogok.Nekem nagyon fontos a fejlődés, önképzés!
2012. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Attól,hogy valaki nem épít karriert,még lehet egy nyugis munkája,amit tól-ig letud,aztán következhet a család.

Manapság nem egyszerű egy fizetésből megélni,és nem is tesz jót egy kapcsolatnak,ha csak az egyik fél tesz a családi kasszába.Másfelől nem érdemes a munka,vagy ahogyan te nevezed a karrier oltárán feláldozni a családot,mert a munkahelyeden pótolható vagy,otthon pedig nem.

Tehát nálam első a család,amennyit kell dolgozgatok,nem vágyok magas beosztásra.

2012. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Számomra fontos. VOLT! Aztán megszületett a gyerek, és rájöttem, hogy semmilyen karrier nem ér fel a családdal, és a gyerektől elvett idővel. Így most nem érdekel, de ha nagyobb lesz, és kirepül itthonról, akkor lehet, hogy megint fontos lesz majd :)
2012. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem lenne éppenséggel fontos ha meglehetne normális élni egy fizetésből is...bah miket beszélek, még ha meglehetne élni se birnám ki hogy valaki eltartson, aztán ha tönkre megy a házasság (vagy adódik valami baleset a másik féllel-magyarán egyedül maradnék) akkor semit se tudnék kezdeni mert nem vennének fel munkatapasztalat híján...
2012. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Igen, fontos, nagyon is.

Éppen az előmenetelemen "dolgozom", rengeteget tanulok, többféle dolgot csinálok egyszerre, meg persze dolgozom... Remélem, hogy lesz eredménye.

Én nem szeretnék háziasszony lenni - de még mielőtt valaki kiakadna: nem, nem nézem le azokat, akik meg azt szeretnék!

27/N

2012. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Csak az a fontos, hogy legyen olyan munkám, amit szeretek. Nem vágyom "komolyabb" karriercélokra. Számomra a család az első, boldogtalan lennék, ha nagyon stresszes, szabadidőt igénylő munkám lenne. Mondjuk a tanulmányaim is a családdal kapcsolatosak (védőnőnek tanulok, illetve el akarom végezni a szoptatási tanácsadó képzést :)). Édesanyám szörnyen karrierista, szerinte "vétek elpazarolni az eszem", lehettem volna orvos, vagy kutató is, de engem az nem tenne boldoggá. Már kiskoromban is anyatípus voltam, a testvéreim 12-16-20 évvel fiatalabbak nálam, szóval edzem magam a családanyaságra, és élvezem!
2012. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
6. vagyok. Én írtam, hogy fontos volt a karrierem a gyerekem előtt. De az nem azt jelenti, hogy most unatkozó háziasszony volnék ,dolgozom, napi 8 órában, a gyerek ovodába jár.. csak nem a karrierem építésével foglalkozom, mert amit előtte csináltam, (és amitől jól ment a sorunk) az napi 12-14 óra volt... Most egy olyan munkát végzek, hogy kapjak érte viszonylag normális fizetést, szóval az unatkozó háziasszonytól messze vagyok azért, de a gyerek és család most előbbre való a karriernél (ami nálam derékba tört, de nem bánom!) :)
2012. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!