Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lejárt szavatosságú, de...

Lejárt szavatosságú, de bontatlan és nyilvánvalóan még ehető élelmiszert, le lehet adni valahol?

Figyelt kérdés
Főleg kekszek. Nekünk nem kell, de biztos vagyok benne, hogy van olyan ember, akinek jól jönne, nem akarom kidobni ha nem muszáj. Nem én vettem, hanem beteges vásárlómániában szenvedő apukám és itt tornyosul a lakásban egy éve... és ahogy őt ismerem, lesz még ilyen leadni / kidobni valónk később is.

2012. nov. 6. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Segélyszervezetnél biztos örülnek neki.
2012. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Emberi fogyasztásra sehol nem fogadják el. De add oda egy állatmenhelynek, azok szívesen elfogadják. Ha nincs a közeletekben állatmenhely, akkor olyan valakinek, aki tart állatot. Nagy testű, főleg keverék kutyáknak simán oda lehet adni. Ők nem annyira érzékenyek, mint a fajtiszta ölebek.
2012. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Kutyáknak nem adunk kekszet!!!
2012. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vagyokakilehetek ***** válasza:
28%

akkor talán ne várd meg míg lejár a szavatossága és akkor ajándékozd el.

szánalom.... te elfogadnád megennéd? miből gondolod hogy más örülne neki? a hajléktalannak is van önérzete és méltósága.

2012. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1-es: Miből gondolod, hogy a segélyszervezet által támogatott hajléktalannal meg lehet etetni a lejárt szavatosságú élelmiszert?
2012. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Írtam néhány hajléktalanokat segítő szervezetnek, az egyik visszaírt, hogy szoktak kapni lejárt élelmiszert és attól függően tudják használni, hogy milyen élelmiszer és mikor járt le. Erre visszaírtam egy listát, hogy miről van szó és mikor jártak le, most várom a választ. Azt gondolom, hogy egy egy hónapja lejárt csomag mandulát, kekszet, nápolyit, csokit és hasonlókat oda lehet adni a rászorulóknak, de majd kiderül, hogy mit írnak vissza.
2012. nov. 8. 09:18
 7/10 vagyokakilehetek ***** válasza:
nem írtad hogy mikor járt le.
2012. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A lejárat dátuma változó, van ami egy hónapja járt le és van olyan, ami fél-egy éve. Utóbbiban nem voltam biztos, hogy kell nekik, de megkérdeztem és mindenre azt írták, hogy szívesen fogadják.
2012. nov. 8. 19:57
 9/10 vagyokakilehetek ***** válasza:
31%

Az édesapád meg szoktassátok le róla hogy ilyet csináljon. Ez betegség, és mint ilyen kezelhető megfelelő gyógymóddal terápiával. Nem csak hogy akár veszélyes is lehet ha megeszik valami olyat ami már lejárt és beteg lesz tőle hanem egy vagyont is költ rá feleslegesen. mennyi minden értelmesre is elkölthetné akár azt a kidobott pénzt. Kúltúra, gyerekek oktatására, szórakoztatásra. stb...

sok sikert hozzá

2012. nov. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
vagyokakilehetek teljesen igazad van, és hidd el, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy véget vessek ennek. De apukám feldühödik ha pl. visszateszek a boltban a polcra valamit amiből megint két csomagot akar venni pedig már van otthon három és azt sem hagyja, hogy otthon kidobjam ami már lejárt és egy éve ki van bontva. Nagyon nehéz. Ez tényleg betegség. Az a nagy szerencséje van, hogy neki nem 28 ezer forint a nyugdíja, mint ugye sokaknak ebben az országban... Nem ezt kívánom neki, de akkor aztán biztos leszokna erről...
2012. nov. 10. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!