Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fordított értékrend?

Fordított értékrend?

Figyelt kérdés

Tapasztalt ilyet valaki a munkahelyén vagy bárhol? Te melyik tipusba tartozol?


A volt munkahelyemen a társaság kb 90%-a olyan volt, hogy a gonoszságot, rosszindulatúságot, hazugságot másoktól nem vette annyira zokon. Ha valaki zokon vette, azt még sértődékenynek túlérzékenynek is titulálták. Főleg a pletyka, a másokat a hátuk mögött igazságtalanul besározás volt az, ami egyáltalán nem számított elítélendő dolognak, magától értetődő volt, ha valaki felszólalt ellene vagy csak simán nem vett részt benne, arra már kívülálló, furcsa idegenként tekintettek.

Mind emellett viszont, ha valaki véletlenül hibázott, arra nagyon megorroltak. Ha elfelejtett valamit, ha ügyetlen volt, ha tévedett. Akkor olyasmi lépett fel, mint az állatik közösségekben (némelyikben), hogy kíméletlenül ki kell fúrni a leggyengébb láncszemet. Mondjuk, ha kirúgatni nem is, de legalább gúny tárgyává tenni, kiközösíteni, hogy ő legyen a közellenség.



A másik oldal, a 10%, az ennek a fordítottja. A direkt igazságtalanságot nem bírta elviselni, nem vette be a gyomra, hiába is lett volna ajánlott a beilleszkedés szempontjából, hiába is fenyegetett a kiközösítés veszélye. Amit nem enged a lelkiismeret, azt nem engedi. A gyarlóságokkal, gyengeségekkel szemben viszont teljesen megértő és elnéző volt, az újoncokkal segítőkész.



Mitől alakulhatnak ki ennyire egymással szemben álló értékrendek? Közös nevezőre tud jutni a kettő?



2012. nov. 9. 09:53
 1/5 Zsizsik666 ***** válasza:
53%

Az, habár én ilyet olyan 20 százaléknál tapasztaltam, hogy rosszindulatú a munkahelyen, 20 százaléknál kb. azt, hogy jól ki lehet vele jönni, a többiek meg passzívak voltak, mikor hogy viselkedtek.

Nőkről van szó? xD

2012. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A többség nő volt, de a férfiak sem maradtak ki a játékból. :) Most, hogy mondod a passzívakat, az jutott eszembe, hogy a 90%-ból (ami elég sok), tényleg lehet, hogy nem volt mindenki velejéig rosszindulatú, hanem a főkolompos köré szerveződtek, és már csak a végeredményt lehetett látni, hogy mit csinálnak, azt nem, hogy miért csinálják, és hogy nem ők voltak a kezdeményezők. Nyájszellem...
2012. nov. 9. 10:17
 3/5 Zsizsik666 ***** válasza:
Az. xD Szerintem nem lehet közös nevezőre jutni ezekkel.
2012. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen élményem, nagyon érdekes volt. Pár évvel ezelőtt elvesztettem a munkahelyem, és hónapokig nem találtam másikat. Az álláskeresés nagyon megtépázta az önbizalmamat, a végére az alapvetően nyugodt, de magabiztos alaptermészetemet elsöpörte az alázat, nagyon magam alatt voltam. Aztán végre-valahára (pont karácsony előtt pár héttel) visszahívtak valahonnan. Teljes erőmmel igyekeztem a munkát is jól csinálni, a munkatársakkal is kijönni, de basszus, nagyon kikezdtek, először csak egyvalaki szállt rám, aztán a többiek is, tényleg mint az állatok, mint egy farkasfalka... Egyszer aztán kattant az agyam, egyikük valami nagyon durvát mondott, ott kikeltem magamból, akkorra meg voltam győződve róla, hogy csak a karácsonyi nagy hajtás miatt tartanak ott és januárban biztos kirúgnak, tehát eljutottam a "minden mindegy" állapotba és a korábbi megadó, alázatos énemet elsöpörte ez a tudat... onnantól kezdve visszaszóltam, durváskodtam-személyeskedtem én is, a munkát továbbra is teljes erőbedobással végeztem, de meg sem próbáltam megfelelni a jól összeszokott, engem rutinosan "kikezdő" csapatnak. Sosem találod ki a végét: befogadtak. Nemcsak nem rúgtak ki karácsony után, de májusban már kisfőnök voltam.. Nyilván amint mindenki visszavett az arcából, én is leeresztettem, de megdöbbentő volt, hogy a kezdeti sérülékenységemet milyen lazán kihasználták (gyakran sírva mentem haza) aztán amikor már nem volt vesztenivalóm, nem féltettem az állásomat, ezért visszaugattam, rögtön "behódoltak". Sem azelőtt, sem azóta nem volt ilyen, normális helyeken a kezdőt bíztatják és segítik, nem addig marják, amíg ki nem borul. Nyilván meghökkentek, amikor "csendeske" nem feladta, hanem visszamart, nekem mindenesetre így sem sikerélmény volt ez, hanem tiszta döbbenet...
2012. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én is tapasztaltam,csak nem itthon,hanem külföldön(konkrétan Máltán).Iszonyúan rosszul éreztem magam ebben a közösségben,de azért néhány hónapig kibírtam,de senkinek nem kívánom azt,ahogy ott éreztem magam.Aztán egy nagy balhéval véget ért az ottani munkám és most már úgy gondolom,hülyeség volt reménykedni,hogy valami változik.Szar emberekkel nem szabad kezdeni,nem érdemlik meg az időt,amit elfecsérelsz rájuk...
2012. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!