Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 16 éves "anyukának" nem...

16 éves "anyukának" nem inkább szégyellnie kéne magát?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 15 évesen szült nemrég. A terhessége alatt és a szülésnénél is tele volt a face a kommentjeikkel és fotóikkal, h mennyire boldogan várják a babát. Most 16 éves, az "apuka" 19. Az "apa" szüleinél laknak. A srác nem dolgozik, a lány abba hagyta az iskolát.

Komolyan nem értem mire büszkék. Na meg a közös ismerősöket sem. Rengeteg gratulációt kaptak. Akkor is amikor kiderült h terhes a lány. De miért? Ők meg még büszkék is rá.

Az ő korában és helyzetében én a föld alá süllyedtem volna szégyenemben.

Valaki magyarázza már meg nekem miért gratulálnak eggyesek ahoz, h a gyereknek gyereke lesz és a nagyszülők tartják el?



2012. nov. 9. 10:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim válasza:
91%
Illemből gratulálnak. Senki nem fogja azt írni nekik hogy jaj de h..lyék voltatok. Meg hát az már úgyis úgy van. Meg nem is a gratulálóknak kell eltartani őket, könnyen leírnak bármit.
2012. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim válasza:
78%

Az ő dolguk, foglalkozz a saját dolgaiddal.

16 évesen szerintem sem a gyerekvállaláson kéne, hogy járjon az esze, de ha boldogok, és el tudják tartani a gyereket akkor miért zavar?? Az meg hogy a szülőknél laknak... van aki 30 évesen is otthon lakik.

Én 21 évesen szültem az elsőt, saját (?) hiteles házban lakunk. Ez jobb? Szerencsére nem nélkülözünk.

2012. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
84%

Illedelmességből gratulálnak,ennyi.


(Illedelmességből gartuláltam tegnap közös ismerősöknek eljegyzés miatt,közben a fejemben az volt hogy úristen,hogy követheted el életed legnagyobb hülyeségét?)

2012. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Nem kell őket ldcseszni, persze. Hisz nem az ő dolguk. De pl. én nem gratuláltam, nem likoltam. Nem akartam lovat adni alájuk. Ha mások is így tettek volna, talán kicsit magukba szállnak. Mert most is nagyon rázzák a rongyot a segélyből. Miközben a srác anyja fizeti a rezsit meg az egyebeket.
2012. nov. 9. 10:15
 5/53 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én 19 évesen lettem várandós, nekem is mindenki gratulált, (1-2 ember kivételével) lájkolták a babás képeimet facebook-on, de én úgy gondolom ez rengeteg embertől csak a szemembe szólt, a hátam mögött meg nagyon is jól tudom, hogy a többségnek mi volt a véleménye. Én is lesokkoltam a dologtól, ebből gondolom, hogy mások is így éreztek körülöttem de nyilván nem mindenki olyan bátor, hogy ezt kerek-perec megmondja nekem. Nekem van olyan ismerősöm aki 14-15 évesen szült, Neki is mindenki gratulált, dícsérték a babát. Ez inkább a babának szól szerintem, nem az anyukának mert ugye a baba nem tehet semmiről. Neki még attól kívánhatnak jó egészséget és tarthatják szépnek is, függetlenül attól, hogy korábban jött mint kellett volna.

Én sem tartom jó dolognak a tini mamiságot, de ha már így alakult...Nem lehet mit tenni. Mi Hála Istennek azon kívül, hogy a Párom rokonával élünk együtt, mindent megadunk saját keresetből a gyermekünknek, tehát mi nem a nagyszülőknek vállaltunk gyermeket... Manapság ez már annyira gyakori (sajnos?) hogy én már meg sem lepődök ezen, ítélkezni sem akarok, mert sosem tudhatom nekem mit hoz a jövő.

2012. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
94%

Na ez az igazi magyar mentalitás!!!


Itt a GYK-n egy csomó kérdés volt azzal kapcsolatban, hogy 16 éves lány, terhes, megtartsa-e vagy sem. Mindkét oldalnak vannak érvei!


De pl. most ismerősök között a szívműtött kislány és anyukája volt ezzel kapcsolatban a téma.

[link]

A kislány anyukája 20 éves, tehát könnyű kiszámolni, hogy 16 évesen szülte.

Vállalta, nevelte, ápolta stb.

Mikor csinálta volna jól?

- elveteti, mert fiatal a terhességhez

- intézetbe adja, hiszen beteg gyerek nem kell örökbefogadó szülőknek

- vagy normálisan neveli, büszke a lányára stb

- te verziód szerint, elbújik a föld alá, és mindenki előtt szégyenli amit csinált


Szerintem egy gyerek megérzi, ha nem örülnek neki. Tehát ha megtartja, legyen BÜSZKE és NEVELJE FEL.


Hány 15-16 éves él ma szexuális életet? Bármelyikkel megeshet, hogy terhes lesz!

2012. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Mellesleg törődnék én a magam dolgával, ha többek között nem nekemöpanaszkodnának, h "ajj de sz@r az élet, nincsen pénz". Most bezzeg már hiába mondom, h én megmondtam.
2012. nov. 9. 10:20
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak színjáték. Mindenki részéről. Egyértelmű.
2012. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
76%

Mutatok valamit. A belinkelt képen egy ismerős csaj fb-s párbeszéde olvasható, aki 16 évesen szülte az első gyerekét, a másodikat 18 évesen. Az apuka ugyanaz, ám pár év se veled-se nélküled kapcsolat után pillanatnyilag szakítottak. A csaj a gyerekekkel az anyjával és az öccsével él, de állandóan bulizik, volt, hogy fb-n szólt utána az öccse, hogy menjen haza, mert utána sír a kisebbik gyerek. Persze ő is telehányja a fb-ot a gyerekek képével, a jó anya szerepében tetszelegve, de a többi beírásából lerí, hogy tkp. az anyja gondoskodik a kicsikről.

Na és ez a párbeszéd kidurrantotta az agyam. Nem szóltam bele, mert nem fogok velük vitatkozni, de legszívesebben képen töröltem volna a két kis önigazoló pitschát.


[link]

2012. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
64%
Ja, itt nem az akasztott ki, hogy fiatalon szültek, hanem az, ahogy leszólják az idősebb korban gyereket vállalókat.
2012. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!