Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek lekéstem a tinédzs...

Szerintetek lekéstem a tinédzser korról?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hónap múlva leszek 19 éves és az eddigi tinédzser korom semmi nem volt. Értem ez alatt azt, hogy nem jártam el szórakozni és barátaim sem nagyon voltak. Az elmúlt 3 évem itthon számítógép előtt töltöttem, meghíztam stb.. Igazából szüleim sem nagyon engedtek volna mivel vallásosak és 18 éves koromig még, azt sem engedték, hogy 1 korty alkoholt is igyak.


A lényeg az, hogy 2 hónap múlva leszek 19 éves. A szilvesztert megint itthon fogom tölteni és a születésnapomat sincs kivel megünnepelni. Lehet, hogy éretlennek tűnök, de az érdekelne, hogy szerintetek sok mindenről lemaradtam? Úgy érzem, hogy szinte kimaradt minden a gyerekkoromból, tinédzserkoromból, nem tudok semmi említésre méltót mondani. Nincs semmi emlékem, semmi kellemes. Nagyon elszúrtam? Ti, hogy vagytok ezzel?

18/F



2012. nov. 9. 17:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem volt barátnőm. Hihetetlenül bezárkóztam, szociális életem nulla. A szüleimmel felszínes a kapcsolatom, nincs életcélom.
2012. nov. 9. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Nem maradtál le semmiről. A bulizást az egyetemen majd bepótolhatod, azt teszem én is, mert engem se engedtek el tizenévesen szórakozni. A meghízásról annyit, hogy kezdj el sportolni valamit, akkor le tudsz adni néhány kilót, és még egészséges is leszel. Fel a fejjel! :)
2012. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit elszúrták a szüleid a nevelésed. Ismerek még ilyet mint te.

De azért remélem az alapvető érdeklődésed ,csak nem nevelték ki belőled teljesen ?Sport nélkül ,mozgás nélkül ,sikerélmények nélkül létezni lehet, de élni nem.

Nem szabad egy gyereket burokban tartani.Tanulnia kell, tapasztania kell a saját határait és a környezetét a viszonyokat és el kell sajátítania a rengeteg apró ,nem is mindig tudatos fortélyt ,ügyességeket, viselkedési módot,helyzetek kezelését mire teljesen önálló lesz.Persze mindezt, némi kontrollal kellő távolságból figyelve és néha kiigazítva.

Ha a szülő túlzottan leláncolja, leszabályozza a gyereket, mentálisan sérülékennyé, zavarttá válhat.

Ha nem kelti fel az érdeklődését dolgok iránt , céltalan,informálatlan marad.

Amúgy semmiről nem maradtál le!Fiatal vagy.Először is sportolj valamit.!Légy figyelmes ,óvatos , humoros,érdeklődő, jóindulatú és ne légy kicsinyes.így sok barátra , barátnőre tehetsz szert. Olyanokra akiknek hasonló az ízlésük ,érdeklődésük, szemléletük.

Van még időd bulizgatni ,kóborolni.

Belejössz mindenbe mint kiskutya az ugatásba.

Meg is unod majd.

Az már a következő lépés lesz, mert akkor már másra vágysz.

2013. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!