Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ti családotok hogyan vásárol...

A ti családotok hogyan vásárol? Minél olcsóbban, minél többet, vagy jó minőségűt ami drágább, de keveset?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltük egyik nap haverommal,hogy ő betáraz pl a legolcsóbb felvágottból ás abból megeszik minden reggelire 20 dekát . Én meg azt mondtam,hogy inkább megveszem a téliszalámit ,de a hnap utols hetében már nem eszek semmilyen felvágottat a kenyérhez. Szerinte ez hülyeség,de én nem érzem magam hülyének emiatt. Nem fogok valamit csak azért megenni mert olcsó,ha egyszer sz@r,nem ízlik. Akkor inkább sima vajas vagy sajtkrémes kenyér.

Ja és ugyanannyit keresünk kb . Ez csak egy példa volt,de én mindennel így vagyok,keveset de az jó legyen . Ti hogyan cisnáljátok ?


2012. nov. 10. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Drágább jó minőségű laktató többnyire.
2012. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és ne értsétek félre nem éhezem (szerencsére) hó végén sem ,szóval nem az van hogy első héten habzsi dőzsi utána megy a sírás.
2012. nov. 10. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Én a te pártodon állok. Nyilván van, akinek kevés olcsóra telik, de ha jól értem, ez nem az a szitu.
2012. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Mi közepeset veszünk közepes mennyiségben.


Nézem az ár érték arányt. Nem vesszük meg a bonduelle konzerv izéket, de nem is a budget-et hanem mondjuk egy harmadik verziót a kettő között. Sok terméket kipróbálunk mennyire jó, ha jó árban van épp (bevezető áron mindent megkóstolunk) és aminél úgy látjuk, hogy van olyan finom mint a másik ami kétszer annyiba kerül, akkor azt vesszük.

2012. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, miről van szó.

Pl.: toastkenyérből, pizzalapból, zsemléből, tojásból, tejfölből, lisztből, chipsből meg ilyesmiből jó a legolcsóbb, viszont sajtból, tejből, vajból, stb. a drágábbat veszem.

Húst nem eszek, szóval arról nem tudok nyilatkozni, a zöldség ára meg nem egetrengető.

2012. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt vesszük meg, ami ízlik, amit szeretünk, ha már túlzásnak tartjuk az árát, akkor veszünk olcsóbbat, hiába hogy luxus a minősége. De van amiből tökmindegy milyet veszel, wc papír, szappan meg ilyenek, nem szükséges drága budipapír ami barackillatú és 8rétegű, mert úgyis lehúzod.

De pl. a kávéból szeretjük a legjobbat, és nem fogunk leőrölt edusho-t inni, mert az nekünk sz.ar.

Ha neadj isten meg hó vége van, akkor nem veszem meg a 6. féle teát, vagy egy újabb hajsampont, de amit egyébként is vásárolunk, annak jó minőségnek kell lennie.

2012. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálunk jobb minőséget megvenni olcsóbban. Akciókra nagyon oda kell figyelni, így tudunk spórolni. Persze van, amiből nem vesszük meg a legolcsóbbat, pl hiába olcsóbb a tartós tej, utáljuk az ízét, nem veszünk, mint ahogy a pizza feltét "sajtot" sem veszünk, hiába olcsó, ha egyszer ehetetlen. De mondjuk üdítőből megvesszük az olcsóbbat, saját márkásat, ki kell tapasztalni, hol finomabb, persze nem iszunk ipari mennyiségben.
2012. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!