Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szóljak az osztalyfönöknek,...

Szóljak az osztalyfönöknek, lányom csúfolása miatt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányomat egy másik lány szekalja a suliban,érdemes szólnom az osztalyfönöknek?5.esek.

a lányom persze nem akarja mert akkor meg az lesz h árulkodik.

majdnem mindennap mondja h piszkalja a másik lany.

legszivesebben a lány anyjat hivnam de nem tudom a számukat.tudom h mindennaposak az iskolában az ilyenek,de ne kelljen már igy eltelnie az évnek h stresszbe van a gyerek!köszi a válaszokat!


2012. nov. 10. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azért nem úgy van, hogy oldják meg egymás közt van egy határ. Beszélj a lányoddal, mit tegyen, hogy szóljon vissza, esetleg szóljon ő az osztályfőnöknek, viszont ne hagyd rá teljesen, a fél szemed tartsd rajta.
2012. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem avatkoznék be. A lányodnak meg kell tanulnia kezelni az ilyen helyzeteket. Ez csak csúfolódás, szájkarate, ha úgy tetszik. Tanácsot adhatsz neki persze, hogy miként szerelje le a szekálókat.
2012. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
hat ilyenek miatt nem avatkoznek bele, megmondanam a lanyomnak hogy ne reagaljon ezekre a csufolasokra, tegyen ugy mint aki nem hallja. ha a szekalo csaj egyedul marad a beszolasaival, o fog egni ugyhogy be is fogja fejezni. szerintem ez nem akkora gond, arra tanitsd meg a lanyod hogy ennyi miatt ne stresszeljen.
2012. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire súlyos a piszkálódás. Ha már nagyon eldurvul, én vagy az ofőnek szólnék (bár attól függ, milyen ember, mert ha le se kaksizza, akkro nem sok értelme van), vagy a lánnyal beszélnék. Emlékszem, kiskoromban volt egy nagyobb fiú, aki pénzt akart szedni tőlem, hogy bemehessek a suliba, apunak szóltam, aki elbeszélgetett a gyerekkel, többet rám sem mert nézni:D
2012. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát, azért van egy határ. Nekem az utolsó általános iskolás éveimet pár lány tönkretette, hiába volt sok barátom az osztályban, többször összeomlottam miatta.

Szüleimnek nem akartam szólni, osztályfőnöknem sem, ennek ellenére mindeni tudott róla, de senki nem tett semmit, nem változott semmi. (A vicc, hogy csupán azért volt ez mert jó tanuló voltam)

Visszagondolva csodálkozom, hogy megúsztam idegösszeomlás nélkül.

2012. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén: nem tudsz mit csinálni.

Engem is bántottak a suliban egy fiú állandóan rám volt szállva. Próbálkoztam saját magam, visszapofáztam, hagytam a fenébe, osztályfőnökével, csak egyre rosszabb lett...

Sajnos annyit tud tenni, hogy kivárja... egy idő után nála is unalmassá vált...

Én éltem az életem a többiekkel azt az egyet meg, lepottyantottam, nem foglalkoztam vele soha többé, akármit is dumált...

2012. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre középiskolásként,hogy hosszútávon nem piszkálnak,piszkálunk senkit ok nélkül. Volt egy osztálytársunk, egy utolsó nyaligátor volt, ő volt az egyetlen kitűnő tanuló 8.ban, a többi jó tanuló olyanokból kapott négyest,hogy rajz meg ének... útálta az egész osztály, sokszor ki is borult miattunk. Ha csak egy ember piszkálja akkor biztos csak valami hülyeség, valami gyerekes idiótaság. Két hét múlva majd abbahagyja. Ha a lányod elég értelmes fel tudja fogni,hogy le kell szarni. Ha már éveken át folyamatosan piszkálja sok osztálytársa ott már vannak gondok
2012. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Annak idején én is új iskolába kerültem, és sokat piszkált egy lány ma már a legjobb barátnők lettünk. Hagyd hogy a lányod oldja meg!
2012. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
azért az nem úgy van h oldják meg maguk! engem általánosban 5.től 8.ig szekáltak csak azért mert visszahúzódóbb voltam és nem volt akkora szám mint nekik. féltem iskolába menni, minden reggel rosszul voltam. 14 évesen depressziós lettem! ofő-vel hiába beszélsz szerintem mert nem tud ott lenni mindig és lehet h ezért még jobban szekálnák a lányod. szerintem inkább valami frappáns visszaszólásra tanítsd meg a lányod vagy h hogyan szóljon vissza, mit mondjon h előnyére fordíthassa a helyzetet amikor szekálja az a csaj. :)
2012. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!