Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a szomszédot...

Hogy lehetne a szomszédot megnevelni?

Figyelt kérdés

Kértem már a falszomszédomat szépen is, dörömböléssel is, mindenhogy, hogy ne üvöltesse a zenét, mert remeg a falam tőle. Külföldi, így alapból olyan hangerővel kommunikál a "barátaival", mintha a halláskárosultak intézete mellett laknék. Azok meg amúgy is rendszeresen tucatjával itt csöveznek és rohadtul unom az éjszaka közepébe nyúlóan tartó műsort.

Tanulnom is kéne, dolgozom is hétköznap 8 órában, pihenni akarok. Nem azt várom nyilván, hogy síri csöndben legyenek, de miért kell ilyen Q intoleránsnak lenni, ha egyszer szépen kéri az ember, hogy éjéfl után ugyan legyen már csend.

Ja és nagydarab, rossz kiállású ismerőseim sajnos nincsenek, hogy ők beszélgessenek vele a csend fogalmáról... Költözni nem fogok/tudok.

AKÁRMILYEN ötletre vevő vagyok.


2012. nov. 11. 22:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szokták itt javasolni, h mikor ő alszik, akkor te adj neki órákon át falrengető zenét (többi szomszédoknak persze előre szólni, hogy bocsi, ez nevelő célzattal lesz...)


Ha ezt sem érti meg, és húznék egy gipszkarton falat az ő oldalára és a fal és a gipszkarton közé benyomnék 1 méternyi kőzet vagy üveggyapotot...

2012. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
hívd ki rá a rendőröket, kap egy szabálysértési bírságot, csak nem zajong továbbra is, ha a pénztárcája bánja. amúgy meg, ha külföldi, akkor nem is szeretné, h túl sok dolga legyen a magyar rendőrséggel. én még sosem csináltam, de az én szomszédommal meg lehetett beszélni normálisan.
2012. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Feltételezem akkor tudod éppen mikor alszik :)

Én ha mást nem, legalább idegbajba kergetném.

Hajnalban felcsöngetés, felzörgés..

Biztos hogy rásóznék párat a közös falra kalapáccsal.

De ha inkább megijesztenéd, alkoss valami hivatalos irat szerű dolgot, címezd meg úgy, mintha a rendőrségről jött volna (biztos találsz plecsnit a neten amit rá lehet nyomtatni a borítékra).

Légy kreatív :D Írd bele hogy a lakóközösség hivatalos eljárást indított ellene csendháborítás miatt, és ha nem fejezi be akkor ez meg az lesz.

Én biztos megpróbálnám :D

2012. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell eljárnod először mint magyar állampolgárokkal, "Szia, ha kérhetem lentebb vennéd a zenét? Mert tanulnom kéne, és emelett dolgozok" Csak ezt fordítsd le az Ő nyelvére, és vakerolj neki

Ha most nekilátsz verni a falat, dobolsz a radiátoron ahogy én is szoktam, úgysem érti majd, max vevő lesz erre hogy van még ilyen hülye a világon mint Ő maga és "testvér" leszel az éjszakai életben :)


Szóval, jobbat nem tudok és nem is lehetne javalni

20/F

2012. nov. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Igen, a tényleges rendőrhívás is megoldás, de akkor biztos rájön hogy te toltad fel ha már szóltál a zaj miatt.
2012. nov. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ez a másik, nem lehet az oldalamon tovább vastagítani a falat...
2012. nov. 11. 22:31
 7/25 A kérdező kommentje:

Rendőrt nem fogok hívni amitt, amit mondtatok-

A 4. válaszolónak meg üzenném, hogy talán nem csak a kérdést kéne elolvasni, hanem a leírást is. UDVARIASAN megkértem, hogy legyenek halkabbak, mert a szobám közvetlenül a nappali ja mellett van és egész éjjel ott eszi a penész őket.

2012. nov. 11. 22:33
 8/25 anonim ***** válasza:
Ne légy beszari, vedd fel a kesztyűt és legalább a rendőrséget hívd ki rá, különben nem fogja abbahagyni. Előbb szépen szóltál, ha ezt nem érti akkor magára vessen. Mondjuk én nem hívnám ki a rendőrséget, de én vegyész vagyok és van pár jó ötletem az ilyen helyzetekre. :-)
2012. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, mit válaszolt, mikor udvariasan megkérted?
2012. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Rendőrt mondom nem hívok, mert nem akarok rossz viszonyban lenni, csak naponta sem vágyom átjárni, hogy ugyan fogjátok már be. Plusz amilyen mákom van, addigra abba is hagyják, mire kitolják magukat a hatóságok.

Egyéb ötletek alatt mit értesz? :P

2012. nov. 11. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!