Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy van egyfajta versengés/ellentét a budaiak és a pestiek között?

Figyelt kérdés

Na nem komolyan, csak úgy "vicceskedve", a pestiek lenézik a budaiakat, merthogy sznobok, a budaiak pedig lenézik a pestieket, merthogy csórók. :D

Én ezt már sok helyen tapasztaltam. :D


2012. nov. 12. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha natív, többgenerációs budapesti emberek beszélgetnek, előfordul.

Na de érted, Újbuda ilyen szempontból meg van lőve. :DDD

2012. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
A pestiek semmilyen szempontból nem nézhetik le a budaiakat. Sem földrajzilag, sem anyagilag...
2012. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem versengünk. Mi, budaiak vagyunk a jobbak... ;)
2012. nov. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Én budai vagyok és büszke vagyok rá.Sokkal jobb ezen a részen élni , nincs nagymértékű áskálódás , irigykedés , rosszindulat mint Pesten.Az emberke itt sokkal mosolygósabbak , nyitottabbak és kedvesebbek.

Mindig úgy intézem a dolgaimat hogy véletlenül se kelljen átmenni Pestre.


Ja és ha valaki megkérdezi hogy budapesti vagyok-e akkor azt mondom hogy:nem , én budai vagyok.


Na jó , az utolsó mondatom egy vicc volt. :)

2012. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Ja és még ,hozzátenném hogy engem lehangol ami Pesten van.A sok magába fordult ember , más dolgával foglalkoznak ,más pénztárcája érdekli őket...stb

Ezért nem szeretek átmenni arra a részre.

2012. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan.Én nem a milliomos részén élek , de jártam már arra.Mondjuk úgy hogy felső-középosztálybeli vagyok , nem olyan gazdag mint egy politikus vagy egy mágnás de van mit a tejbe aprítani.


Nem nézem le a pestieket csak zavar ahogy viselkednek , zavar a mentalitásuk.Más értékrendjük van , más a mentalitásuk mint nekem és egyszerűen mások.Tisztelet a kivételeknek.

2012. nov. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező , egyszerűen undorodok a magyar mentalitástól , és itt Budán nem érezni belőle annyit.

Te viszont biztos pesti vagy mert itt undorító sznobozol , irigyled és gyűlölöd azokat akiknek jobban megy , akik tehetősebbek.

És látod , ezért nem szeretjük a pestieket.

2012. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

" a budaiak undorító sznobok. :D"


Fogd vissza magad, Kérdező!!! Mi nem sértegettünk!


Sokadik generációs budai vagyok, szeretem a kertvárost, a friss levegőt, a gyérebb népsűrűséget. Itt nőttem fel, érzem jól magam, otthonosan, komfortosan.

Ha át kell mennem Pestre, soknak találom az embert, zavar a tömeg, zavar, hogy egymáshoz nyomva állunk a villamoson, és persze zavar a fák, bokrok hiánya, s hogy a friss levegő helyett kutyapisiszag és kipuffogógáz van. Fellélegzem, amikor hazaérek Budára...


Ami az embereket illeti, hát itt is nagyon vegyesek ám. Mondjuk százalékosan talán kevesebb a közönségesen kurjongató, romboló, részeg fiatal, a házban egymás ellen áskálódó primitív lakó (de azért van! sajna...)


Összegezve: a környezetet sokkal jobban szeretem itt, de ugyanúgy vannak "pesti" barátaim, és ugyanúgy szeretem őket. Versengés az nincs...

2012. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagytok normálisak komolyan mondom... mindenbe belelátni valamit, mert ezek vagy azok jobbak, rosszabbak...

Mindenhol EMBEREK élnek, lényegtelen, hogy hol, nem attól lesz valaki kedves, mosolygós, suttyó, vagy bunkó, mert ő most Magyarországon él, vagy külföldön, Pesti, Budai, vidéki, bőven satöbbi... Ú, de elegem van belőletek...

2012. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Én a pesti oldalon élek egy kertvárosban, semmi nyüzsi, zsufi, tömeg, bűz. Az ember mentalitása nem ettől függ...
2012. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!