Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy van egyfajta versengés/ellentét a budaiak és a pestiek között?

Figyelt kérdés

Na nem komolyan, csak úgy "vicceskedve", a pestiek lenézik a budaiakat, merthogy sznobok, a budaiak pedig lenézik a pestieket, merthogy csórók. :D

Én ezt már sok helyen tapasztaltam. :D


2012. nov. 12. 20:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%
Én a 22. kerületben, Budán lakok, és itt is ugyanolyan bunkók és "csórók" az emberek. Kevesen járnak nercbundában. De én is észrevettem, mert ha megmondom, hogy itt lakok, sokan mondják/gondolják, hogy a hegyen lakó elitek egyike vagyok... De a budaiak kicsit tényleg fent hordják az orrukat, jobban húzzák a szájukat a dolgokra, mint a pestiek(ismerőseim alapján vélekedek így). Erre egy ismerősöm legjobb mondata: "Én is a rózsadombról jöttem ide hányni!"
2012. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ennél azért sokkal árnyaltabb. Budának is, Pestnek is vannak teljesen különböző részei.


Az egész kérdéskör a társadalmi rétegekkel és az azok közti feszültséggel kapcsolatos. Talán rémlik Marx bácsi elmélete töri óráról. A termelőeszközök birtokosai és a munkaerejüket eladni kényszerülők, a tőkések és a munkások, a polgárság és a proletariátus, az értelmiség és a fizikai dolgozó.


Szóval szó van anyagiakról, tanultságról és családi háttérről. A szocializmus évtizedei alatt benyomták a társadalmat egy hatalmas húsdarálóba, így ma nagyon furán vannak csak jelen nyomai a régi rétegződésnek, hozzá jön egy új struktúrálódás is, na és amit kapunk, az egy sokraszteres, szinte áttekinthetetlen valami.


Na és mindez megjelenik a városban is. Bizonyos részek

- egyszerűen drágák / olcsók

- igényesek / igénytelenek

- családi házasak / bérházasak

- "polgáriak" / "prolik"

- belvárosiak / kertvárosiak

- üzleti- / lakónegyedek

- és még biztos van számtalan más szempont

2012. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!